5 Tipů Na Start Deliria

Nová liga je tu za pár hodin, a tak je nyní důležité si urovnat myšlenky,  koncentrovat se a přečíst si 5 tipů, co dělat na startu ligy!

1 – Stáhněte si update již teď!

Pokud využíváte oficiálního Path of Exile klienta, můžete si stáhnout soubory nového updatu již teď. Nestane se Vám tedy, že by ostatní hráči již byli v mapách a vy ještě pořád stahovali update.

Důležité je upozornit, že se toto dá udělat pouze na oficiálním klientovi – pokud hrajete přes Steam, nepůjde to!

Kde seženete update už teď?

Je to velice jednoduché, GGG pokaždé uvolní torrent se souborem, který obsahuje soubor, kde je celý nový patch. Obsah zipu, tedy soubor Content.ggpk stačí poté překopírovat do složky s hrou a nahradit jím ten původní.

Tenhle torrent můžete nalézt v posledním oficiálním článku a nebo využít přímého odkazu na stažení zde.

2 – Připravte se na start ligy!

Příprava je základ a není radno ji podceňovat. V minulosti jsme již napsali 2 články, které vám dokáží při startu ligy dost pomoci. No a i když jsou již staršího data, jsou pořád aktuální.

Jako první doporučíme mrknout na náš článek, který se vyloženě zaměřuje na start nové ligy.

No a následně už to bude jen o zlepšování vašich schopností a především o tom, abyste byli efektivní – v tom vám dokáže pomoci náš druhý článek “Hrajeme efektivně: Čerstvý start”

No a jestli jste úplní nováčci, mrkněte na první videa z naší začínající série videí určené právě pro vás, které vám vysvětlí úplné základy. Vydávat je budeme postupně, takže si uložte playlist a vracejte se k němu. Vždy se dozvíte něco nového.

3 – Mějte nějakou motivaci, třeba si zasoutěžte!

Známe to všichni – jasně, vychází nová liga, máme spoustu nových nápadů na nové buildy… ale kolikrát vlastně ani nevíme, čeho chceme dosáhnout. No a tak “vyhoříme” rychleji, než se vůbec ve hře někam dostaneme.

Pro tohle je dobré dát si ještě před startem nějaký pevný cíl. Líbí se Vám delve? Zkuste ho pushnout na maximum a dejte si nějakou určitou hloubku jako cíl!

Eventy a soutěže

Nejlepší volbou, jak se namotivovat je soutěžit s někým jiným. Prostě je to v lidské povaze, no ne? Minulou ligu probíhal super masivní Event na zabití Awakenera, ale co tuhle ligu?

Naštěstí máme docela aktivní komunitu a streamer Debtorr si připravil takový malý event podobného rázu pro české a slovenské hráče. Vyhrát můžete fyzické ceny (poháry a karty) a mohla by to tak být docela zábava. Detaily soutěže najdete na jeho Discordu.

Pokud se budete soutěže účastnit a třeba svůj průběh i streamovat nebo natáčet, budeme rádi, když nám dáte vědět. Tyhle komunitní záležitosti jsou přesně to, k čemu bychom chtěli směřovat, a rádi o vašem úspěchu v takovéhle soutěži napíšeme!

4 – Nebuďte na to sami

Jasně, chápeme – chcete hrát SSF a vším se probít solově a to vám ani neupíráme. Věříme ale, že ta pravá zábava je v tom, když se o své (ne)úspěchy můžete podělit s komunitou.

No a nebo vám komunita může skvěle poradit – a proto na to nebuďte sami. V naší malé komunitě je spousta schopných streamerů, u kterých se můžete zastavit na pokec během hraní.

Rimtech – https://www.twitch.tv/rimtech00

U Rimtecha se můžete prý těšit na 24 hodinový stream, který začíná v 19:00. Čeká na vás spousta zábavy, pomoc nováčkům a šílené buildy. No a jestli si před začátkem ligy nebudete jistí, co hrát – zastavte se. Rim bude určitě jako vždy probírat spoustu různých buildů před samotným startem.

Debtorr – https://www.twitch.tv/102debtorr

Debtorr se především soustředí na event, který si pro CZSK komunitu pro tuhle ligu vymyslel. Těšit se tedy můžete taktéž na 24 hodinový stream, kde se tenhle PoE nováček pokusí překonat své hranice.

Sterakdary – https://www.twitch.tv/tensterakdary

No a jestli raději žijete přes den spíše než přes noc. Nebo vám třeba práce nedovolí hrát celou noc a odstartovat ligu v dnes večer v 10, můžete ligu odstartovat společně se Sterakem v sobotu přes den! Začíná již v 09:00.

Komunitní Discord

No a pokud nejste zrovna typ, co chodí na streamy – zastavte se u nás na Discordu, kde je komunita taky velice aktivní!

5 – Doplňte si znalosti o nové lize

Pokud budete chtít být na začátku ligy úspěšní, je velkou výhodou umět předvídat. To především platí na ligách, kde se obchoduje. Popřemýšlejte, jaké buildy asi lidé budou hrát – a jaké věci na ně budou potřebovat.

Zároveň si doplňte znalosti o Cluster Jewelech, protože na nich bude velká část hraní v téhle lize založena a projděte si patch notes. Jestli na pročítání Patch notes nemáte čas, mrkněte na naše 5 minutové shrnutí:

No a pokud nemáte před startem ligy co dělat, můžete mrknout záznam našeho posledního podcastu, kde jsme celou novou ligu probrali.


Ještě před začátkem ligy bychom rádi poděkovali všem uvedeným v naší Síni Slávy. Bez nich by tenhle obsah nikdy nevznikl!

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Kmínek
Člen

pěkný shrnutí

radu
Člen

Super

sanopal
Člen

Díky za info na predčasné stiahnutie patchu.

sanopal
Člen

Stiahol som content 3.10 a prekopíroval do adresára.Po spustení hry sa nainštaloval patch 3.9.3.Asi som mal čakať do večera.

tomisco
Člen

Dík za info. Hlavně za to efektivní hraní. To mi moc nejde a 10 aktů vždy pižlám 15-20 hodin…