5 věcí, které by mohla hra podávat lépe

Ve hře jako je Path of Exile, je spousta příležitostí, jak minout důležité prvky hry. V dnešním článku si ukážeme pět takových nejběžněji opomíjených mechanik.

Ascendancy 

Minout labyrint je opravdu jednoduché. Hra nám neříká, že jeho absolvování definuje směr vývoje naší postavy. Dalo by se říci, že veškeré puzzly, které překonáme v jednotlivých zónách, nás nevedou k tomu, abychom pak ve 3. aktu vstoupili do Labyrintu.

Ascendant

Existuje spousta hráčů, kteří se dostali až do map, aniž by navštívili Labyrint a vybrali si svoji Ascendancy. Tento problém by se dal vyřešit jednoduchým pop-up oknem, které by vyskočilo po každém absolvovaném trialu s tím, že by se dalo zaškrtnutím schovat, aby nerušilo zkušené hráče.

Snížení resistancí

I když se tato informace ve hře objeví, hned zase zmizí a nikdo si ji skoro ani nevšimne když neví, kde ji hledat. 

Resisty je dobré mít vždy “capnuté” na 75%

Řešením by bylo stejně jako v předchozím případě pop-up okno, které by hráčům vysvětlilo, co se stalo a také zmínilo, že je vhodné udržovat resistance / odolností na 75%.

Ignorování Pantheonu a jeho vylepšování

Spousta hráčů úplně zapomíná, že něco jako Pantheon ve hře vůbec je. Ještě méně hráčů pak ví, že tyto síly lze značně vylepšit. 

Problém by mohl být vyřešen dvojím způsobem. Prvně možností pozvat Sina do hideoutu, kde by nám pověděl o tom, co mohou hráči dělat s  Divine Vessel. No a potom také pomocí dalšího pop-up okna, které by vyskočilo ve chvíli dropu Divine Vessel.

Loot filtery

Spousta hráčů neví, že pro hru existuje hromada předpřipravených loot filterů. Natož pak, že si je mohou plně upravovat dle vlastních potřeb.

Hra by tak měla nabízet větší možnosti integrovaných loot filterů, které by se odemykaly s levelováním vaší postavy a měla by také upozorňovat na možnost jejich customizace.

Privátní profily

Pokud chcete s někým sdílet svoji postavu a ukázat svoje těžce vygrinděné vybavení, musíte pracně nastavit svůj profil na veřejný. Což je dost obtížně, protože toto nastavení je velice dobře schováno.

Pokud by však byly veškeré profily od začátku veřejné a hráči by naopak dostali možnost je skrýt a udělat z nich privátní, nemuseli bychom toto nastavení zdlouhavě hledat. Dalším řešením by pak bylo vytvořit intuitivnější tlačítko, které udělá váš profil veřejný.

Závěrem

V Path of Exile by se takovýchto příkladů dalo samozřejmě najít spousta – schválně nám napište do komentářů, s čím jste ze začátku měli největší problém vy. 

Těchto 5 nejpalčivějších záležitostí sestavil uživatel redditu Sacredfool, jehož příspěvek posloužil jako zdroj pro tento článek. Zároveň se k němu vyjádřilo samotné GGG a slíbilo, že doporučení předají relevantním členům týmu. Snad tedy brzy uvidíme další QoL úpravy!


Líbí se vám naše články? Pokud ano a chcete nás podpořit v tom, co děláme, můžete se stát našimi Patrony.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Wladis
Host
Wladis

Hlavne optimalizacia 😀

JozoCopy
Host
JozoCopy

Jeste by to chtelo uvest zdroj reddit 😉 Prelozit je easy

marikosic
Host
marikosic

ja bych do toho sesnamu pridal ze skrine jednoho kostlivce a tim je trade….

pagi
Host
pagi

on se dá pantheon vylepšovat, a jak?

DJKiller
Admin

@JozoCopy Když se podíváš pozorně, je uvedeno, že zdrojem byl příspěvek na redditu a je na něj i přímý odkaz 🙂

Kmínek
Člen

@pagi když si otevřeš pantheon, tak u jednotlivých souls je několik položek. Každý upgrade se dělá zabitím příslušného bosse v konkrétní mapě-chycením “duše” do vesselu a odevzdáním u Sina.

Sonic__CZ [PS4]
Člen

Největší problém vidím v lágách a taky errorů, doufejme, že PoE2 bude optimalizovaně stabilnější.

George
Člen

všechno labyrint jsem nikdy nenavštívil a postava na 65 levelu už nemůže pokračovat protože nevím co jsem udělal spatně. Loot filter jsem zachytil ale neumím nainstalovat. a o panteonu taky nevím nic. Bez angličtiny jsem ztracen.