7 let od otevřené bety PoE?!

Koncem ledna se v GGG slavilo sedmé výročí od otevření bety Path of Exile, a my se tak v tomto článku podíváme na významné milníky, kterými si PoE za tu dobu prošlo.

Začátky otevřené bety

Jako každá hra i Path of Exile odstartovala svůj počátek trailerem, který má k dnešnímu dni nejvíce zhlédnutí ze všech oficiálních videí. Trailer dokonale představil klíčové prvky, které PoE definovaly. Ať už se bavíme o náhodně generovaných lokacích či variabilitě buildů, které hráči mohou postavit. Už v té době vznikaly šílené buildy jako Spork Totems nebo Krippův Burning Discharge viditelný na videu níže

Během prvního roku se také velmi spekulovalo o tom, zdali je vůbec možné dosáhnout levelu 100. Tohoto úspěchu dosáhl jako první hráč Havoc ve standard lize a koncem roku pak také Baker v Hardcore lize. V komunitě to vyvolalo obrovský ohlas, o čemž se můžete přesvědčit i v následujícím videu.

Vydání plné hry

S tím, jak se PoE stávalo známějším a jeho komunita rostla, se blížilo i datum vydání plné hry, které představilo Scion jako sedmou classu dostupnou ve hře.

Mezitím, co hráči čekali na vydání plné hry, tedy verze 1.0.0, vznikala spousta komunitních výtvorů. Třeba i tenhle cosplay na Witch.

Zdroj: Hráčka Mirakat; https://www.pathofexile.com/forum/view-thread/542590

Třešničkou na dortu pak bylo to, že GameSpot prohlásil PoE jako hru roku, což velmi namotivovalo tým GGG pokračovat v jejich skvělé práci. Později v roce 2014 si pak Chris Wilson nechal oholit hlavu a natočil o tom i tohle video, protože se jim podařilo vybrat $25,610 na dětskou charitu.

Chrisovi se tento sestřih nakonec tolik zalíbil, že si ho udržuje dodnes.

Vydání Aktu 4

Potom, co byl vydaný v roce 2015 Akt 4 spustilo GGG soutěž o to, kdo jako první porazí nejsilnějšího bosse té doby, Malachaie. V GGG to vytvořilo takové hurá, že celý tým sledoval dění na twitchi a fandil jednotlivým hráčům, ze kterých jako vítěz nakonec odešel hráč Angry Weasel.

Aprílové vtípky

GGG každým rokem na Apríla připraví pro svoji komunitu nějaký vtipný content. V roce 2018 to byl všemi známý battle royal mód, který byl na jeden den implementovaný do hry. Hráči si tak mohli vyzkoušet, jaké to je soupeřit proti dalším 99 oponentům a extrémně je to bavilo!

Co bude dál?

Za tu dobu, co se PoE vyvíjí, si prošlo mnohými změnami a dostalo spoustu updatů. Vývojáři naslouchají komunitě a dle toho se hra také vyvíjí. Někdy na počátku března se tak můžeme těšit na novou ligu a ještě 4 další, které v tomto roce vyjdou. 


Napište nám do komentářů, jak dlouho už vlastně PoE hrajete a s jakým buildem jste začínali hrát.