Buff Syndikátu a Veil módů je tu!

Vyplatí se konečně farmit a porážet v Syndikátu hlavního bosse Catarinu? To je otázka za jeden milion, na kterou snad v nadcházející lize najdeme odpověď.

Proč se to teď většinou nevyplatí?

Vysvětlit perfektní strategii pro syndikát by se do jednoho odstavce určitě nevšelo – pro efektivním farmení syndikátu nepolíbené se ovšem pokusíme v rychlosti tento styl přiblížit.

Jednoduše řečeno největší problém zabití Catariny je fakt, že vám vyresetuje celý “board” Syndikátu – tedy jako kdybyste jeli odznovu. Žádné postavy mezi sebou nemají změť šňůrek indikujících přátelství / nepřátelství a jsou přiřazeni na náhodné pozice.

Proč je to problém? Protože v ideálním setupu chcete farmit pouze 2 safehousy a v nich mít pouze ty nejlepší (nejvýdělečnější) členy syndikátu. Takto se třeba hrával Vorici + It that Fled v Researchi a 2 členy na dobré scaraby v Intervention.

No a všichni ostatní jsou nastrkáni do zbylých dvou safehousů, které nikdy nejdete. Máte pak jistotu, že můžete jen dokolečka běhat to nejlepší a nikdy se to nezmění.

Pokud byste se o maniuplaci se syndikátem chtěli dozvědět více, pro úplný zákald můžete mrknout na naše video výše (vůbec první video Exiles.cz a už pěkně staré, buďte ohleduplní 🙂 ) a nebo na video od Jana Prušáka, který se do vysvětlení pustil roku 2019 daleko, ale daleko detailněji.

Co se mění, že se to teď (možná) vyplatí?

Tohoto neduhu si samozřejmě všimlo i GGG a i když věříme, že oceňují šikovnost hráčů – určitě to není styl, kterým chtěli, aby se daná mechanika hry hrála. Přeci jen náš cíl by měl být porazit toho bosse…

No a s příchodem ligy Ultimatum a změnami odměn většiny ligových mechanik nevynechali ani Betrayal. Hlavním tahákem pro utkání se s Catarinou je, že jen díky tomu budete moci dosáhnout na odměny 4. tieru. Ty doposud neexistovaly a tiery byly jen 3 (dle úrovně postavy v safehousu).

Co přesně bude u většiny pozic magickou 4. úrovní odměny, která by nás měla přesvědčit zatím vypsané nikde nemáme. Ale pokud vezmeme v úvahu, že v Intervention třeba padají Scaraby dle úrovně člena – můžeme se možná těšit na cílené farmění Winged Scarabů.

No a už jen kvůli těm Winged scarabům se to možná vyplatí, pokud vezmeme v úvahu, že po zabití Catariny máme odměny prakticky ze všech safehousů najednou. Minimálně se snad konečně nebudeme cítit špatně, že proděláváme stovky chaosů tím, že si board resetujeme.

Nová unikátka a lepší Veiled módy

Důvodem proč běhat Catarinu je již teď její unikátní drop, ať už jde o Cinderswallow Urn flašku, nebo jinou Betrayal unikátku. K této šanci se nyní přidává i nová unikátka, která bude dropovat přímo z Catariny – a je jí velice zajímavá staffka, stylem podobná meči Paradoxica.

Jak je vidět na obrázku výše, tahle staffka má 3 Veiled módy (které budou všeobecně od téhle ligy ještě silnější) a k tomu se přidává jeden magický řádek, který je dělá ještě silnější. No a ne o málo – mít 100% spell damage nebo 170% je už docela rozdíl, co říkáte?

Dalším všeobecným tahákem pro Betrayal by měl být buff většiny Veiled módů, které nyní budou po odhalení na itemu číselně silnější než ty samé módy, které díky nim můžeme craftit. Vývojáři zmínili, že by se některé mohly vyrovnat až T1, tedy těm nejlepším, rollům dané kategorie.


A jak jste na tom vy se Syndikátem? Milujete je, nesnášíte? A uvažujete o jejich farmění po těchto změnách?