Co jsou Sentinelové a jak fungují?

Sentinely jsou prastaré konstrukce, které byly objeveny napříč Wraeclastem. Nejedná se o technologii Vaalu, nýbrž úplně jiné populace, o které bychom se měli dozvědět právě z nové ligy.

Sentinel aneb kapesní ochránce

V této lize budeme mít možnost si „ochočit“ vlastního peta a využít jeho prastarou moc. Tato symbióza však není bez rizika. Po použití nás Sentinel sleduje a čeká, až se pustíme do boje. Jakmile narazíme na nepřátele, Sentinel vystřelí paprsek, který nepřítele nepoškodí, ale naopak ho posílí. To nejenže zvětšuje obtížnost nepřítele, ale také odměny, které dropuje.

Není Sentinel jako Sentinel

Sentinelů bude ve hře více druhů a každý z nich bude mít svoje speciální schopnosti.

Stalker

Stalker nás bude pronásledovat přibližně třicet sekund a posílí až desítky monster, než zmizí. Jedná se tak o něco jako udělej si svůj breach nebo delirium efekt, protože my máme kontrolu nad tím, s jakými příšerami bojujeme, když Sentinela zapneme.

Pandemonium

Pandemonium jsou navrženi pro hromadné posílení a obvykle střílejí pouze jednou ranou. Tento výstřel se řetězí mezi monstry a ovlivní tak celou obrazovku plnou nepřátel najednou. Tato třída Sentinelů může být velmi nebezpečná, protože posílí obrovské množství nepřátel najednou a ti tak nabydou nových sil.

Apex

Poslední ze Sentinelů může ovlivňovat pouze rare nebo unikátní monstra. Střílí tak mnohem méně ran, které však mají mnohem větší dopad na obtížnost, ale i odměny, které z mobů padají.

Jak to vlastně funguje

Na začátku hry máme k dispozici jeden slot pro Sentinela – a to Stalkera. Jak ale budeme hrát ligu, můžeme si nakonec odemknout další dva sloty pro zbylé Sentinely. Třídu Sentinelů můžeme nasadit jednou v každé lokaci, což nás omezuje v tom využívat 3 stejné Sentinely.

Je tak třeba si vytvořit různé strategie, kdy je která třída nejlépe využitelná, například Sentinela Pandemonium využijeme ve chvíli, kdy jsme obklopeni příšerami. Sentinela Apex použijeme spíše na bosse nebo ligový obsah, který spawnuje rare monstra.

Sentinelové nemohou být poškozeni nestvůrami v boji, ale při každém použití se postupně vyčerpává jejich vnitřní zásoba energie. Drony lze nalézt v průběhu hry, nejsou však kompatibilní s tradičními craftovacími technikami.

Rarity Sentinelů

Můžeme najít magic, rare i unique Sentinely, které mají několik modů. Tyto mody mohou rozšířit základní vlastnosti sentinelů, prodloužit jejich trvání, zrychlit posilování příšer, zvýšit počet příšer, které mohou posilovat, nebo dokonce míru, do jaké jsou příšery posilovány. To vše samozřejmě ovlivňuje jejich obtížnost i odměny.

Některé modifikace přidávají k příšerám, které sentinel posílí, specifické odměny, jako je currency essence nebo unikátky.

Sentinel Controller

Zatímco Sentinelové, které najdeme, budou během hraní ligy obecně lepší a lepší, můžeme je také vylepšovat prostřednictvím svého Sentinel ovladače.

Ovladač je jako runová deska. Napájí vaše sentinely a umožňuje jejich modifikace. Pro každý ze tří typů sentinelů existují specifické uzly, takže si můžeme přizpůsobit vlastnosti a chování všech z nich, nebo se zaměřit na naše oblíbené. Můžeme se také rozhodnout, že určitý slot Sentinelů nebudeme napájet vůbec, čímž uvolníme více energie pro specializaci jinde.

Jak budeme hrát ligu a zabíjet stále více nepřátel ovlivněných Sentinely, ovladač bude získávat další sílu. Začínáme se čtyřmi jednotkami energie, což stačí na napájení prvního sentinelu a prvního runového uzlu. Na konci hry můžeme pracovat až s 30 jednotkami energie, což stačí na to, abychom mohli napájet téměř polovinu ovladače najednou.

Nic není napořád

Když budete Sentinely používat v boji, po několika použitích se nakonec vyčerpají a dojde k jejich vybití. Když k tomu dojde, není třeba je vyhazovat – ba naopak. Můžete najít Power Cores, která vám umožní sestavit nového Sentinela s plnou energií. K tomuto procesu je třeba použít dva stávající, ideálně vybité Sentinely, čímž se vytvoří jejich hybrid.

Existují specializovaná Power Cores, které ovlivňují proces sestavování a výrazně zvyšují šance na různé zajímavé výsledky. Nic nezaručují, ale rozhodně stojí za zvážení, obzvlášť pokud budeme chtít vytvořit silné Sentinely.

 

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline komentáře
Zobrazit všechny komentáře