Další drobné detaily o Delve League!

Jak to tak bývá při oznámení nové ligy, ne vždy se podaří podchytit všechny informace napoprvé – a tak jsme se úmorně šťourali v trailerech a pozorně se dívali na Baeclast, abychom zjistili co nejvíce detailů, které vám přinášíme v této novince. 

Nové Abyss rukavice

Hned ze začátku začneme ovšem něčím, co se neobjevilo hned první den, ale až včera na redditu. No a nejde o nic jiného než o nové unikátní rukavice v Abyss tématice.


ANO – KONEČNĚ MÁME TOMBFIST PRO CASTERY!

 

Jaké “místnosti” nás v dolech čekají?

Po detailním prozkoumání traileru a ostatních videí jsme se, my a vlastně i spousta lidí ze zbytku komunity, dostali k zajímavým detailům. Jedním z takových jsou třeba ikonky na mapě u každého “checkpointu” v dolech.


Některé ikonky jsou velice jasné a není třeba nad nimi moc přemýšlet. I tak je ale fajn vědět, že budeme pravidelně potkávat v dolech například Breach.

Poté jsou tu ovšem některé ikonky, které hned jasné být nemusí, první takovou může být ikonka truhly – ta by mohla indikovat přítomnost Strongboxů, ale může jít také o “místnost” s nějakým generickým – ale velkým lootem.

Poté tu máme jakési červené cosi, co vypadá na nějaký krystal. V komunitě panuje spousta názorů, co by to mohlo být a převažuje mód “Bloodlines”. Bloodlines jako takový ale nemá moc velký dopad na hru a jde jen o těžší modré mobky – ano, pár zajímavých módů mají, ale že by kvůli tomu byla celá místnost? Nemyslíme si tedy, že by bylo Bloodlines natolik impaktní, aby se v dole objevovalo touto formou.
Takže nás napadá už jen to, že jde o něco úplně nového specifického pro Azuritové Doly a nebo jde o Beyond (Beyond je specifický v červených “koulích” na zemi, z kterých se tvoří portály). Jestli máte ale ještě jiný tip, napiště nám ho do komentářů.

 

No a pak tu máme magické “B” v kroužku, ze kterého všichni šílí. Většina redditu si myslí, že půjde o Beyond – oproti všem ostatním mechanikám se na videích a screenech objevuje B ale podezřele málo, a to dokonce i oproti Breachi – Ale možná měl testovací subjekt během hraní prostě jen smůlu a na Beyond nenarážel často.

Druhou variantou je, že půjde o nějakou místnost s pořádně nabušeným Delve bossem – no a k té se přikláníme a doufáme v ní!

V Dolech zřejmě potkáme civilizaci “Ahn”

Ve hře jsou 3 unikátní itemy s přívlasktem “Ahn’s” a jinak nic. Informací je velice málo a do této chvíle byly jen náznaky toho, že někdy někde byla zřejmě nějaká civilizace.

Tyto zmínky se objevují právě u těchto tří itemů, které jsou podle textu všechny z Cadirovy kolekce starožitností a nejzajímavější je text u štítu Ahn’s Heritage (volně přeloženo jako “Dědictví Ahnů”), který v dost volném překladu říká, že nejde o věc původem z civilizací Karui, Azmeri ani Vaal, ale že jedna věc je jistá – jde o velice, velice starou věc.

Domněnky jsou tedy často takové, že jde o civilizaci starší než Vaalové, možná jednu z nejstarších vůbec… nebo možná i úplně první. Proč o tom ale vlastně píšeme? Jeden ze členů komunity na redditu, že na jednom ze screenshotů je mob, který na sobě má hádejte co – set itemů Ahn’s Heritage, Ahn’s Might a helmu velice podobnou Ahn’s Contempt – náhoda?

Dalším faktem je, že v samotném textu představujícím Delve se mluví o ukrytých starých civilizacích – potkáme tedy opravdu celou civilizaci Ahn a zamíchají do budoucna příběhem hry?

 

Rychlé poznatky z Baeclastu

Pokud jste neviděli poslední díl podcastu Baeclast a umíte alespoň trochu anglicky, jděte na něj rovnou mrknout – téma bylo jak jinak než Delve a jeden z hostů byl ZiggyD, který k tomu měl co říct. Navíc po celou dobu podcastu byla v chatu BexGGG, která odpovídala semtam na nějaké záludné otázky ohledně nové expanze.

Co jsme se dozvěděli:

Voltaxic Sulphite, světlice, dynamity a Azurit nepůjdou prodávat a budou pevnou součástí UI u Nika (zřejmě tedy nebudou ani zabírat místo v inventáři).

Pokud na mechaniku ligy budete kašlat a první Delve uskutečníte až třeba po první mapě, bude úroveň Delve rovnou 68 (lvl T1 mapy) – Doly vás tedy obtížností “dohoní”.

Postup Delvem bude s největší pravděpodobností vázaný na charakter, ne na celý účet.

Bex potvrdila, že od Checkpointu k Checkpointu to nebude trvat moc dlouho – když umřete / odlognete, nepůjde tedy o takovou tragédii jako v Labyrintu.

Také potvrdila, že oproti Incursionu do dolů můžete jít jakmile vám vystačí “palivo” na jeden checkpoint, nemusíte tedy čekat až budete mít “plnou”. Což zároveň potvrzuje, že si budete moci palivo nahrabat až po jeho limit a udělat třeba 10 (nebo taky jen 5, kdo ví) checkpointů naráz bez přerušení.

 

To by bylo pro dnešní várku informací všechno, nezapomeňte na nás s komentářem s teorií o záhadném “B” a divném červeném krystalu!

 

 

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline komentáře
Zobrazit všechny komentáře
Rimtech00

to je jasné svítí to červeně a je tam B rozhodně si myslím ze to bude boss 🙂

Pajkee

stejně jako beyond to může být bloodline…ale spíš myslím boss, protože to by musely být i znaky pro jiné extrakty lig minulých (tempest, invasion atp.)