95+

Prohlížíte 1 příspěvek (celkem z 1)
  • Autor
    misaromisaro
    Účastník
    • Počet příspěvků: 1
    • Trosečník

Ahoj rád bych otevřel diskusi na téma jak efektivně dosáhnout lvl 100 ve hře. Vlastně se mi to nikdy nepovedlo při běžném probíhání map, bylo to příliš pomalé a penalizace za smrt je na vysokých lvl taky dost vysoká. Při současné genocidě ze strany mistrů, kteří můžou vyskočit odkudkoliv v počtu 5 a více je to je ještě těžší.  Pak jsem zjistil, že existuje komunita, na kanálu /global 820 (zadat do chatu ve hře), kde se chodí tzv. ROTY. Princip roty je v tom, že každý donese svoji vlastní mapu a 6 lidí znamená, že si proběhnete 6 map za cenu jedné. Jaké jsou druhy, obyčejná ROTA je taková, kdy každý zakládá svojí vlastní mapu ve svém hideoutu a členové postupně navštěvují hideouty toho, kdo zakládá. Dále je zde 1 Ho ROTA to znamená, že hráč, který ROTU zakládá resp. jak i… píše pořád dokola LFM Porojoy asylum ROTA 1 Ho EU 2/6, si vezme mapy ostatních hráčů k sobě a postupně je zakládá ve svém hideoutu. Výhody, či  nevvýhody té, či oné roty jsou zjevné, při 1 ho prostě hráč může sbalit 5 map a zmizet, při druhém způsobu může být jeden z hráčů třeba z Austrálie a vy zemřete na lagy. U klasické roty je důležité vědět, že se dělává tzv. order resp. stanovuje pořadí, ve kterém hráči použijí svou mapu, to spočívá v tom, že leader napíše jména do názvu skupiny a podle toho se potom orientujete. Dále jsou zde hráči, kteří mají více svých map nebo breachstonů a za určitý poplatek vám účast prodají.  ROTY se používají za různým účelem, za účelem dosažení zkušeností nás budou zajímat tyto Porjoy asylum, beachhead, pure breachstone. První dvě jsou vlastně názvy unikátních map, které se dají koupit. Porjoy asylum je možné dropnout, beachhead je možné vyrobit T 14 map + harbinger orb. Co se týče pure breachstone, tak to je specialita ligy 3.5 a je možné jej vyrobit na speciálním stolku, kdy musíte mít It That Flad na pozici research a úrovni 3 při objevování syndicátu, nebo jako leadra na pozici research při dokončení hlavního bose syndicátu (při ceně 130+ chaos za kus se tím dá i dobře vydělávat). Do toho speciálního stolku pak dáte libovolný obyčejný breachstone a vyrobíte pure.  Protože jsem dokončil lvl 100 v různých ligách právě všemi zmíněnými způsoby rád bych rozebral jejich výhody a nevýhody.

Porjoy asylum : kdy bude vhodné ? Když lvl unikátní mapy v atlasu bude co nejvyšší v každé lize se lvl různých map mění. Co budete potřebovat ? budete potřebovat opravdu rychlý build, opravdu se vám nepodaří přesvědčit nikoho, aby na vás čekal, budete muset konkurovat naspeedovaným rangerům atd. Ten build musí taky něco přežít, protože lidi se kterými budete hrát ani jejich buildy vlastně neznáte, a je možné, že právě vy budete ten, kdo to bude muset vyčistit.  Já jsem hrál sciona s elemental hitem a musel jsem to dost modifikovat abych jim stačil, zase jsem měl tu výhodu, že jsem běhal s kaomem + 500 Hp, takže jsem nechcípnul nikdy. Jaká jsou základní pravidla : musíte stačit ostatním, musíte znát layout mapy a způsob jakým se správně běhá, nesmíte otvírat jiné než white truhly, breache, abyssy, když to budete dělat a ostatní vás kicknou udělají jenom dobře. S dobrým buildem a dobrými spoluhráči vás vlastně můžou sejmout jenom pasti, ale pokud nejsou lagy hrajete EU, nebo i NA server, tak to jde. Jaká je výtěžnost ? Tak nějak nic moc, Na několik set běhů nějaké exa padly jednou kaom a to je tak asi všechno, dost záleží na tom jestli to čistí MF build, ale ten většinou zdechne, což zase za ztrátu expů vůbec nestojí. Současná cena mapy asi 5 chaosů.

Beachhead (lvl 15) : velmi snadno získatelná mapa v harbinger league, nyní s příchodem harbinger scarabů taky ne úplně nereálné, stojí asi 60 chaos, přesnou pravděpodobnost vzniku T14 + harbinger orb neznám. Co se týče rychlosti a schopnosti přežít tak to platí taky. Tahle mapa mi přišla kupodivu jednodušší než porjoy, hrál jsem ji s rangerem a kinetic blastem, což je výborný čistící skill, co je docela fajn, že z mapy si odnesete fragmenty z harbingerů, drop jsem měl podstatně lepší než v porjoy, a navíc je zde určitá šance na dropnutí mirror shardu, mirror je jeden z nejcenějších předmětů ve hře, ne že by mi někdy padnul :D. V současné době se moc nehraje zřejmě poměr cena mapy : exp není dobrý.

Pure breachstone : v současné době nejlepší možnost protože můžete být jednoduše lama, stačí se držet vzadu a své 1 procento při 99-100 dostanete. Pokud je nebudete sami vyrábět tak je nejlepší si zaplatit stojí to tak 20 – 30 chaos jeden run. Ještě daleko výhodnější je tyto běhy pořádat, nakoupit třeba 10 pure breachstonů  za 1400 chaosů. Co získáte pořádáním, budou vám padat mapy, a to spousta, získáte právo zabít bose, na to ale musíte mít build nejlepší bude saboteur, nebo třeba hierophant s poets pen, další možnost je mít MF build a požádat hráče, aby neútočili resp. ty co používají culling strike, nebo slayera. Ideální je mít MF build, který se může převlíct a v závěru oddělat bose. Na youtube je video, kde to chlapík počítá v excelu, a v podstatě s tímto způsobem hraní dosáhl lvl 100 + 80 exa profit. Ale zpátky do reality, jako chudý hráč se někdy na lvl 96 rozhodnete to dotáhnout do konce, pravděpodobně nejste super zabiják se super výbavou, ani nehrajete MF, takže jste členem, ne pořadatelem, jak to ekonomicky přežít ? Odpověď je expením gemů. Občas někdo neví, že se dají gemy expit na sekundárních zbraních. No a jaké gemy ? zkrátky ty co stojí momentálné hodně. Já expím enlighten a empower. Tyto 2 gemy je dobré vylepšit na 20 quality, protože se vlastně pak expí 2 x tak rychleji. Když doexpíte na lvl 3 máte 2 možnosti buď je prodáte tak jak jsou, a nebo zkusíte svoje štěstí a použijete vaal. Mně se použití vaalu v souhrnu vyplatilo, a pokud se vám povede lvl 4 tak máte momemntálně 3.5 ex v kapse. Na sekundárních zbraních, nebo zbrani, můžete mít 6 gemů. Pak samozřejmě můžete lupnout další gemy do primární výbavy, kdy spousta pořadatelů, ani nepočítá s tím, že budete bojovat, samozřejmě že ne na úkor toho, že umřete. Je třeba říct, že gemy se při chození pure breachstonů expí dost rychle a vlastně i když chodíte normální mapy tak je škoda je nemít nasazené alespoň na sekundárních zbraních.

Proč vlastně chtít lvl 100 : některé předměty mají svoje vlastnosti spojené s lvl postavy, třeba poets pen aj., proto budou s vyšším lvl účinnější, s dosažením lvl 100 nastává pohoda zabijí vás neva nic se neděje no a hlavně je to frajeřina 😀 i když s příchodem pure breachstonů už pro každého.

Snad byl pro někoho tento příspěvěk prospěšný, pokud znáte nějaký další zaručený způsob, tak se se mnou prosím podělte a já to v příští lize otestuji. Tak mě napadá, že by to mohl být mine, ale chtělo to by to nějakej dobrej build asi nejspíš s CI, jsem viděl na poe ninja nějakýho ocultitsu s gluttony amuletem, kterej má 1 life a 100 ES, tak nevím jak to přesně funguje, ale depht má 2900. Musím pochválit tento web i návody na buildy.

Prohlížíte 1 příspěvek (celkem z 1)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.