DELVE: Magic Find RF BV Chieftain (UberLab, T15-16, Shaper-Viable)

Úvodní stránka Fórum Buildy Marauder DELVE: Magic Find RF BV Chieftain (UberLab, T15-16, Shaper-Viable)

 • Toto téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel RomanRoman a poslední změna proběhla před 2 roky a 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (celkem z 6)
 • Autor
  Příspěvky
 • #718
  nu_neverunevennu_neveruneven
  Účastník
  • Počet příspěvků: 25
  • Zabiják Bohů

  DELVE: Magic Find RF BV Chieftain (UberLab, T15-16, Shaper-Viable)

  Plusy a mínusy

  +  masivní MF bonusy, dropy jako ve 4-členné partě
  +  silou se vyrovná normálním buildům
  +  zvládne všechny mody map
  +  flexibilní, stačí průměrné rolly Ventorů atp.
  +  pohodlný styl hry
  + velká rychlost, velké DPS, solidní defenzivní vlastnosti
  + vcelku levný build, nákladnější je pouze Bisco’s Collar
  +  lze expit efektivně bez Regret Orbů

    u bossů vytáhne jen 1.700.000 DPS  🙂

  Představení

  Protože MF pořád tak táhne, rozhodl jsem se udělat ultimátní build. První priorita byla nabrat to absolutně nejvyšší možné množství MF bonusů. Druhá byla, aby build neskončil u T3 Burialů, dokonce ani Shaped T8 Burialů, ale mohl farmit pohodlně červené mapy. To přesně build splňuje. Při dostatečně vysokém levelu (cca 92+) a s kompletní výbavou je možné (se zcela shodnými Magic Find bonusy vypsanými níže) zajít i Shapera. Na mapách navíc zvládnete jakékoli módy, na ty bez regenerací nebo bez rezistů jen vypnete RF a vyčistíte s Blade Vortexem, mapy s Reflectem zase jen upálíte pomocí RF  🙂 (pokud ale vyloženě s 10 stacky BV nenaběhnete na Shrine, není díky vysokému maximálnímu rezistu a Leechi ani Reflect většinou hrozba).

  Videa na ukázku

  Tenhle hráč používá Shield Charge namísto Leap Slamu, což můžete taky, pokud vám víc vyhovuje, jinak odpovídající styl hry.

  Tenhle spíš běhá, což vy, doufám, nebudete 🙂 , nicméně jinak je to dobrá ukázka z mapy.

  Co všechno build využívá

  RF + Blood Rage + MoM = Divination Destillate Flask

  O velkou část mobů se postará neustále aktivní Righteous Fire, se kterým díky velkým regeneracím neztrácíte životy ani při vypnutých lahvích. A to dokonce ani se zapnutou Blood Rage, která výrazně urychlí ať už Leap Slam, nebo Shield Charge, podle toho, co se rozhodnete používat. Díky těmhle dvěma efektům, které postavě degenerují životy, v kombinaci s MIND OVER MATTER ve stromu talentů, postava pasivně degeneruje i manu, což je u tohoto buildu žádoucí. Flask jménem Divination Destillate nám totiž navyšuje výrazně nejen MF bonusy, ale i všechny maximální rezisty. Je to ovšem Flask doplňující životy a manu a může zůstat aktivní jen tak dlouho, dokud se nedoplní zcela. Díky tomu, že many pasivně degenerujeme výrazně více, než jí i s touhle Flask doplníme, zůstává aktivní po maximální možnou dobu při každé aktivaci! Manu pak využíváme jen k rezervaci na 2 Purities a jednu Curse + Blasphemy, a všechny ostatní schopnosti využívají Blood Magic.

  RF + BV + Vaal RF + Vaal BV = ez Boss Kills

  Na trash stačí povětšinou RF (okolo 100.000 DPS), ale vaše hlavní síla je Blade Vortex v 5-linku, šestý link je Blood Magic. (10 bladů udělá i tak až 900.000 map boss DPS). Ten má s RF vynikající synergii, protože je to Spell a RF vám dává neustále More Spell Damage (kompenzuje 6-link). Výborně se shodují i stylem hry, a díky jednomu clusteru na Skill Effect Duration ve stromě, se kterým vám BV vydrží aktivní 7,2 s, se hraje i celkem pohodlně… skočíte do packu monster, stihnete obvykle jedno nebo dvě roztočení Blade Vortexu, a už je hotovo a můžete mířit na další. Když se pak dostanete k bossovi, do rovnice vstoupí ještě to, že můžete aktivovat Vaal Blade Vortex (600.000 DPS) a Vaal Righteous Fire (125.000 DPS) a vyřídíte ho velmi rychle 🙂 .

  CHIEFTAIN + RF BV = VÝDRŽ

  V základu dosáhnete okolo 6.500 životů, s Chieftainem ale navíc ještě 10% Physical Damage převedeme na Fire Damage a s tím, že máme okolo 90% Fire Resist, to efektivně znamená, že se těch 10% scvrkne na 1%, dostáváme se tedy na nějakých 7.000+ effective HP. Co se týče zbylých 90% fyzického zranění, máme díky Chieftainovi na sobě Endurance Charges, a s kombinací IMMORTAL CALL + CAST WHEN DAMAGE TAKEN by neměl nastat problém ani při větší náloži. Dále na fyzické zranění výrazně pomáhá ještě PANTHEON. Co se týče elementárního zranění, jsme na tom taky velice dobře, náš přůměrný maximální rezist není 75, ale 83,7, namísto každých 25 Damage tedy obdržíme jen 16,3, to je o 35% LESS! (Jde samozřejmě o průměr, všechny maximální rezisty nejsou stejné, build dává prostor vybrat si, zda k PURITY OF FIRE chcete využívat PURITY OF ICE nebo PURITY OF LIGHTNING (návaznost na snazší výběr Ventorů), taky můžete v odpovídajících situacích používat štít na eleDMG – Safell’s Frame.)

  A nad to všechno máme i po zapnutí Blood Rage a RF stále pasivně okolo 700 HP/s regen (bez Enduring Cry), k tomu dalších 600 /s v případě potřeby dodá Eternal Life Flask, a hlavně máme 1,2% LIFE LEECH! Při DMG, který Blade Vortex dělá, budete stále na maximu sání životů.

  A poznámka na závěr – EE nepoužíváme a Concentrated Effect libovolně měnte za Increased AOE podle obtížnosti mapy a toho, co vám víc vyhovuje.

  Výčet dosažitelných Magic Find bonusů

  Quantity/Rarity (Corruption nebere v potaz)

  ·        Amulet – 50/170
  ·        Hruď – 15/50
  ·        Rukavice – 16/0
  ·        Boty – 20/0
  ·        Prsteny – 2 x 10/55
  ·        Belt – 5/průměrně 30 (bonus za Rampage)
  ·        Flask – 18/60
  ·        Item Rarity Support Gem – 0/69 (lze bez problémů do T13-14)

  Celkem 144 Increased Item Quantity a 489 Increased Item Rarity (to odpovídá zhruba množství dropů ve čtyřčlenné partě)!

  Ascendancy

  1.      Ngamahu
  2.      Hinekora
  3.      Tawhoa
  4.      Ramako

  Pantheon

  Major – Lunaris (popř. při zaměření na bosse Solaris)
  Minor –  Gruthkul (popř. při zaměření na bosse Tukohama)

  Enchanty

  Na helmě lze využít hned několik Enchantů – Attack Speed při Blood Rage a Attack Speed pro Leap Slam – oba přispívají ke Clear Speed, nebo Reduced Mana Reservation pro jednu z námi používaných Purities, což umožní nepoužití ENLIGHTEN SUPPORT gemu a nejen ušetří pěkných pár Chaosů, ale i uvolní jeden socket navíc pro SUMMON HOLY RELIC, který nám při každém použití Movement Skillu navýší regeneraci životů jako obdobně jako Stone Golem.

  BANDITI

  Zabít všechny!

  PoB

  Path of Building je program, ve kterém si lze vytvářet a upravovat buildy, pomocí odkazů níže si v něm i tento build načtete. Pokud program neznáte, doporučuju se s ním nejprve seznámit.

  MF RF BV CHIEFTAIN level 95 + ostatní stromy v sekci „Manage trees…“
  https://pastebin.com/fsxvH9uE

  Jednotlivé stromy pro svůj aktuální level si můžete rozkliknout v PoB tady:

  Přechod na RF

  V PoB jsem předchod naklikal pro level 74 (tou dobou tak obvykle dofarmíte Blood Aqueducts na Tabulu, tu vyloženě nepotřebujete, první mapy přejedete i bez 6-linku, ale může vám dost pomoct v rychlejším levelování). Při přechodu využijte štít Safell’s Frame, s jeho pomocí byste měli RF udržet bez degenerování života ihned po respecu (v mapě s Endurance Charges, ne v Hideoutu J).

  Jak expit? (pro začátečníky)

  Stromy talentů pro expení jsou v PoB nastaveny tak, jak považuju za nejefektivnější expit, tedy pomocí Sunderu nebo Ground Slamu za použití jednoručních zbraní (ty poskytnou Multiplier pro Attack Speed a zrychlí pohyb pomocí Movement Skillu).

  Dbejte na to, abyste měli vždy dostatečně silnou zbraň, na ostatních věcech preferujte co nejvíce života a rezistů, a neměl by být problém.

  Celkem byste měli vystačit s 20 Refund Points, které dostanete za příběhovou linii (neměly by být třeba Regret Orby).

  PS: Jako vždycky budu rád, když dá někdo i zpětnou vazbu. Hodně zdaru v Burialech ;D

   

  edit1_ doplněno Watcher’s Eye

  Původně měl build jen 10% of Physical Damage taken as Fire Damage za Chieftaina. Pokud si koupíte Watcher’s Eye s vlastností “#% of Physical Damage taken as Fire Damage while affected by Purity of Fire,” dostanete až dalších 10%. Totéž si můžete koupit pro druhou Purity, např “10% of Physical Damage taken as Lightning Damage while affected by Purity of Lightning,” a protože rezisty jsou vysoké, můžete mít ve výsledku proti Physical Damage až 9.000 effective HP :). Watcher’s Eye s jednou vlastností samostatně stojí (momentálně) okolo 40-50c. V lepším případě můžete najít další užitečnou vlastnost jako třeba “Immune to Shock while affected by Purity of Lightning” apod. V nejlepším případě obě vlastnosti můžete koupit i na jednom jewelu, ale to už je záležitost více exaltů…

  #719
  ZulahuZulahu
  Účastník
  • Počet příspěvků: 3
  • Zabiják Hillocka

  Ahoj,super build.

  Ale trošku off topic. Kde farmiť Blood Aqueducts na Tabullu? Možno by nebolo zlé dať návody na rcp., čo kde a ako farmiť, ake veci kde zbierať na rcp,ako craftiť, atd…

  #727
  nu_neverunevennu_neveruneven
  Účastník
  • Počet příspěvků: 25
  • Zabiják Bohů

  Tabulu složíš z Humility kartiček, tohle: https://pathofexile.gamepedia.com/Humility
  Padaj v celý lokaci Blood Aqueducts, vyfarmit všechny trvá obvykle několik hodin.
  Z receptů potřebuješ za tenhle build při expení fakticky jen jeden, a to ( bílá zbraň + 1 Blacksmith’s Whetstone + magic nebo rare Rustic Sash ) = stejná zbraň se zvýšenym Physical Damage.

  Jinak tohle jsou celkem základní věci, nejde je nikdy vypisovat do guidů všechny, ale od toho tu máme guildu a cz/sk discord komunitu a nebo se určitě nebude zlobit ani Rim na streamu (https://www.twitch.tv/rimtech00), to sou všechno místa, kde se můžeš doptat a rádi ti tam i tyhle detaily poradíme 😉

  #728
  ZulahuZulahu
  Účastník
  • Počet příspěvků: 3
  • Zabiják Hillocka

  Diki za odpoveď.
  Určite niekedy pridem na discord

  #729
  nu_neverunevennu_neveruneven
  Účastník
  • Počet příspěvků: 25
  • Zabiják Bohů

  Udělal sem edit a doplnil info o možnostech s Watcher’s Eye, na konci guidu 😉

  #3861
  RomanRoman
  Účastník
  • Počet příspěvků: 1
  • Trosečník

  Je tento build stále funkční?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (celkem z 6)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.