DELVE: Necro Summoner (vhodné pro začátečníky, HC, Shapera)

Úvodní stránka Fórum Buildy Witch DELVE: Necro Summoner (vhodné pro začátečníky, HC, Shapera)

 • Toto téma obsahuje celkem 8 odpovědí. Do diskuze (6 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel ZulahuZulahu a poslední změna proběhla před 9 měsíci, 2 týdny.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 9 příspěvků - 1. až 9. (celkem z 9)
 • Autor
  Příspěvky
 • #467
  nu_neverunevennu_neveruneven
  Účastník
  • Počet příspěvků: 25
  • Zabiják Bohů

  Necro Summoner (vhodný pro začátečníky, HC, Shapera)

  *aktualizováno pro 3.4.0 (viz další post)

  Plusy a mínusy

  + vhodný pro začátečníky
  + obrovská výdrž – přes 8.500 effective HP
  + bezpečnost – 10.000 armour, phasing, blind, taunt u minionů
  + rychlost – 270% movement speed
  + obrovská síla minionů – „Šejpr Vájebl“
  + levný build, league starter
  + hratelný od začátku, netřeba žádné Orbs of Regret
  armáda minionů, herní styl, který není pro každého

  nahled

  Představení

  Build je extrémně vhodný pro začátečníky, je velmi nenáročný a levný, lze ho hrát jako první charakter pro silný start v nové lize, nepotřebuje žádné předem získané itemy, s drobnou modifikací lze hrát i SSF (Solo Self Found). V průběhu celé hry je velmi silný a bezpečný, je proto výborný i pro vaše začátky na HC (Hardcore). Zaručí vám, že se díky masivní armádě summonů bez problémů dostanete skrz všechny akty, přesto neztrácí na síle ani v pozdních fázích hry a je takzvaně Shaper Viable – vhodný na Shapera, posledního Bosse hry.

  Video na ukázku

  https://www.youtube.com/watch?v=_orepJueqjA

  – variace od streamera LiftingNerdBro, naprosto stejný styl hry – skeleton mágové, stejná volba spectrů a zombies jako štít, nicméně nepoužívá Phase Run a hraje s Chaos Inoculation, build je pak méně bezpečný a o něco komplikovanější (hlavně pro začínající)

  PoB

  Path of Building je program, ve kterém si lze vytvářet a upravovat buildy, pomocí odkazů níže si v něm i tento build načtete. Pokud program neznáte, doporučuju se s ním nejprve seznámit.

  Celý tento návod naleznete i uvnitř pod záložkou Notes (poznámky).

  Passive Tree do levelu 70

  (zhruba váš cíl na konci desátého aktu)

  https://pastebin.com/sZcW6bbf

  V záložce Items si můžete prohlédnout výbavu, kterou jsem měl já v závěru aktu 10. A v záložce Skills i to, jak jsem měl v této fázi hry zhruba rozděleny skill gemy v socketech.

  Passive Tree do levelu 94

  (váš konečný cíl)

  https://pastebin.com/4RUHwL0Q

  V záložce Items najdete všechny unikátní předměty, které budete potřebovat a pro představu i ostatní itemy, dále jak rozdělit flasky a jaké na nich mít optimálně vlastnosti, jewely apod. V záložce Skills potom optimální rozdělení skill gemů do linků.

  Itemy

  Tyto unikátní předměty opatřete, jakmile vám to level a rozpočet dovolí, žádný z nich nepatří do kategorie “drahých unikátek”, spíše těch velmi levných, pouze mějte na paměti, že cena může být výrazně větší v prvních dnech po spustění ligy.

  Queen’s Escape, Ornate Sword

  Meč, který vám svými vlastnostmi významně posílí miniony, prodlouží jejich životnost a umožní vám jich vyvolat vice. Existuje i lenější alternativa, která úplně stejná, pouze postrádá vlastnost zvyšující minionům rychlost pohybu

  Queen’s Decree

  Tu je vhodné si pořídit, pokud si dražší verzi ještě nemůžete dovolit. Později je možné ji vylepšit pomocí Prophecy.

  Vis Mortis, Necromancer Silk

  Armor, který opět posiluje vaše minion a především vám umožní vyvolat o jednoho spectra navíc.

  Bones of Ullr, Silk Slippers

  Boty, které vám ještě navýší množství zombies a spektrů a jedna.

  Essence Worm, Unset Ring

  Tento prsten má vlastnost, díky které v něm vložená aura nepotřebuje žádnou manu. To je pro vás velmi důležité, protože mana slouží v tomto buildu postavě jako další štít a na aury žádnou obětovat nechcete.

  Dead Reckoning, Cobalt Jewel

  Jewel, tedy kámen, který se vkládá do jewel socketu ve stromu talent. Tento konkrétní vám umožní namísto skeleton warrior vyvolávat skeleton mágy, ti mohou útočit spelly na dálku a benefitují vice z ostatních bonusů vaší postavy. Potřebovat budete dva a dbejte na vhodné umístění ve stromě (viz Path of Building).

  Ostatní předměty upřednostňujte vždy s co největšími bonusy k životům a resistům.

  Další itemy
  Pledge of Hands, Judgement Staff

  Náhrada pro Queen’s Escape v případě, že vám nevadí výrazně pomalejší skeletoni s kratší dobou trvání, ale dáváte přednost tomu, aby dávali větší damage. Tato staff je totiž (pokud je link se skeletony vložen přímo v ní) posiluje navíc ještě o Spell Echo Support gem a oni pak díky tomu kouzlí výrazně rychleji. Velmi vhodné je použít tuhle alternativu na závěrečné bosse.

  Enchanty

  Na rukavice doporučuju “Trigger Commandment of Reflection when Hit.

  Na boty “10% increased Movement Speed if you haven’t been Hit Recently

  Spectres

  Zastávají podstatnou část vašeho damage, je proto velmi důležité mít ty správné. Doporučuji požívat na mapování 3x Wicker Man a 2x Tukohama’s Vanguard, na obtížné bosse pak 1x Wicker Man a 4x Tukohama‘s Vanguard. Konkrétní informace o jejich schopnostech a místech, kde je ve hře nalézt, najdete na této stránce:

  Wicker Man:

  http://poedb.tw/us/mon.php?n=Wicker+Man
  Naleznete v zónách The Ravaged Square a The Canals.

  Tukohama‘s Vanguard:

  http://poedb.tw/us/mon.php?n=Tukohama%27s+Vanguard
  Naleznete v aktu 6 v zónách The Coast, The Mud Flats a The Karui Fortress.

  Loot Filter

  Loot Filter přizpůsobený pro rychlý a efektivní start této postavy na nové lize, zvýrazňuje vhodné 3- a 4-linky už od prvního aktu, zvýrazňuje flasky na životy a manu, amulety přidávající ze začátku potřebné staty, dále všechny itemy potřebné pro vaše recepty (prsteny, bone spirit shield atd.) a samozřejmě currency.

  http://leteckaposta.cz/776987165 – filter

  http://leteckaposta.cz/370804861 – .txt soubor, který můžete kdykoli nahrát na stránkách filterblade.xyz a dodělat si do filtru libovolně vlastní úpravy.

  Návod k instalaci: 1) stažený soubor s příponou .filter nakopírujte do hlavní složky Path of Exile. 2) Spusťte hru a v nastavení pod záložkou UI tento filtr vyberte a klikněte “save”.

  Ascendancy Tree

  Postupujte ideálně v tomto pořadí. Svůj první Labyrinth, tedy Normal, pokud máte troche solidní výbavu, byste měli zvládnout zhruba v rozmezí lvelů 30-35. Druhý, Cruel, pak doporučuju potom, co bez problemů zvládnete bosse v závěru osmého aktu, Solaris a Lunaris.

  1. Puppet Master
  2. Invoker
  3. Bone Sculptor
  4. Soul Weaver

  Jak postupovat stromem talentů

  1. Postupujte přes Spell Damage k node Occultist’s Dominion a poté Lord of the Dead.
  2. Doleva k Spiritual Command, a poté až po Righteous Army.
  3. Discipline and Training a poté přes Mind Over Matter až po Inspiration.
  (bod 3 lze před druhou částí bodu 2, pokud hrajete HC, nebo jen máte problémy přežít kvůli např. horší výbavě)
  4. Dolu k Potency of Will a poté Gravepact.
  5. Heart and Soul a poté Quick Recovery.
  6. Dolu přes Constitution k Sentinel včetně dvou resistů nad (Jewel Socket berte až ve chvíli, kdy můžete nějaký silný opravdu vložit).
  7. Horní část přes Cruel Preparation až po Death Attunement.
  8. Libovolně ostatní nodes.

  Okolo levelu 70 je pouze nutné odstanit několik node na Spell Damage na úplném začátku stromu a také jednu na minion life a Puppet Master. Bez problémů na to vystačí Respec Pointy, které jste obdrželi v průběhu aktů. Finální verze vašeho stromu talentů je ta na level 94.

  Návod, jak postupovat v průběhu aktů (vhodné pro začátečníky)

  ACT 1

  Poprvé ve městě: Vezměte gem BLIGHT nebo MAGMA ORB, nebo lze koupit FREEZING PULSE.

  Dále průběžně sledujte nabídku vendorů a pokuste se co nejdříve koupit jednu Wand se třemi modrýmy sockety v linku a druhou se dvěma modrýmy a jedním červeným vlinku. Na zbytku výbavy po celou dobu hry preferujte bonusy k životům a resisty.

  Po dosažení zóny Submerged Passage: Vezměte FROST BOMB nebo CONTAGION.

  Za Mercy Mission: Vezměte Quicksilver Flask a SUMMON PHANTASM ON KILL, ten vložte do linku s vaším hlavním skillem.

  Před Brutusem: Kupte RAISE ZOMBIE a při první příležitosti je vyvolejte. Dále můžete využít SUMMON RAGING SPIRIT, ať už ho budete kouzlit sami, nebo ho spojíte s gemem TOTEM SUPPORT. A ještě lze také koupit gem ANIMATE WEAPON a výrazně si usnadnit první bosse tak, že před začátkem boje vyhodíte z inventáře na zem několik zbraní a tímto skillem z nich vyčarujete další miniony.
  (Není nutné mít všechno, doporučuju Animate Weapon jen v případě, že nemáte Raging Spirity.)

  Po Brutusovi: Vezměte FLAME DASH a používejte ho k efektivnějšímu pohybu, hlavně skrz monstra, která blokují cestu (později v Actu 2 linkněte s FASTER CASTING).

  Po dosažení zóny Merveil’s Cavern a levelu 12: Začnete jako svůj útočný spell používat ARC, vydrží vám až do konce aktů. Linkněte s SUMMON PHANTASM ON KILL (a později v Actu 2 s CONTROLLED DESTRUCTION).

  CRAFTING RECEPTY:

  Hned jak získáte potřebné věci (zhruha začátkem Aktu 2), využijte tyto recepty, výrazně posílí vaši postavu:

  1) Wand s vlastností +1 level to lightning skills, to je ta se třemi modrými sockety v linku, sem vlože Arc + Summon Phantasm on Kill + Controlled Destruction.

  2) Wand s vlastností +1 level to fire skills, to je ta s 3-linkem červená-modrá-modrá, sem vložte Summon Raging Spirit + Spell Totem + Minion Damage.

  3) Life Flask svlastností Grants X% of Life Recovery to Minions, kterou budete léčit své Summony.
  (Všechny tyto recepty najdete na Wiki tady: https://pathofexile.gamepedia.com/Vendor_recipe_system )

  ACT 2 +

  Až získáte věci s dostatečným množstvím socketů, dokupte si gem SUMMON SKELETON (a pokud je už k dostání na trhu nebo se vám ho podaří najít, vložte místo něj VAAL SUMMON SKELETON, ten pak používejte na bosse a nebezpečnější situace).

  Zombies a kostlivce (později i spektry) se snažte linkovat s gemy MINION DAMAGE, MINION LIFE a MINION SPEED SUPPORT.
  Z banditů zvolte pomoc Aliře (Help Alira), její bonus je pro vás nejvhodnější.

  V Actu 3 začnete využívat Curse, konkrétně VULNERABILITY, výrazně zvětší vás damage. Pokud máte sockety, začněte využívat i RAISE SPECTRE.

  V Actu 4 začněte využívat golema, doporučuju SUMMON CHAOS GOLEM, popř. SUMMON STONE GOLEM.

  V Actu 5 si dejte pozor, abyste po příchodu do města vzali za odměnu treshold jewel s názvem Violent Death. Ten jako první umístíte do stromu talentů a výrazně posílí vaše zombies.

  V Actu 6 vám mohou chybět některé resistence, pokud ano, začněte používat PURITY OF ELEMENTS (koupíte v Actu 3).

  V Actu 7 si za quest The Silver Locket vezměte Granite Flask, její používání výrazně navýší vaše šance na přežití.

  JAK MAXIMALIZOVAT SÍLU PŘI ZABIJENÍ BOSSŮ:

  Nejprve vyvolejte maximum kostlivců a umístěte totem, který bude vyvolávat raging spirity. Pokud už ho máte na postavě, použijte i Vaal Summon Skeleton. Při začátku boje použijte na bosse Vulnerability, abyste zvýšili damage, který bude dostávat. Poté používejte Arc. Pod tímhle náporem obvykle umře velmi velmi rychle.

  #636
  nu_neverunevennu_neveruneven
  Účastník
  • Počet příspěvků: 25
  • Zabiják Bohů

  Optimalizováno pro 3.4.0 – DELVE

  *upraven strom
  *upraven návod pro začátečníky, jak stromem postupovat
  *doplněna část o Enchantech
  (pozor, v PoB vidíte povětšinou mojí reálnou výbavu, ke které jsem měl přístup, enchanty tam jsou jiné)

  Jinak se celkem moc nemění, kvůli změně stromu klesnou eHP sice z 9k na nějakách 8,8k, to je ale spíš kosmetická změna, nicméně přibylo mnohem více node na sílu minionů, takže můžete čekat ještě rychlejší killy end game bossů. Navíc teď bonusy na cast speed minionů působí i na vás, takže rychleji zakouzlíte vše, Flame Dash, prokletí, nové summony, Phase Run…

  #703
  merlin556merlin556
  Účastník
  • Počet příspěvků: 1
  • Trosečník

  Měl bych k tomu malou otazku v PoB pocitas se vsemi skilly na 20.lvlu jenze se 116dex se dostanes u dex skillu tak na 8-13lvl vis ne… coz uz vaal haste atd dela docela dost… mozna se mylim nebo neco nevidim.

  Druha vec zkousel sem doporucene spectry wicker man je v pohode ale tsukoamas vanguard mi umira v mapach nad T5 a to i s tim ze mam kompletni ascendency i skill tree co se tyce minionu a dokonce mam na helme 20% minion life navic. Nevim jak je udrzet nazivu.

  Nakonec jen dotaz jaky byl duvod k vymene arc za ball lightning?

  Dik za pripadne odpovedi merlin556.

  #704
  nu_neverunevennu_neveruneven
  Účastník
  • Počet příspěvků: 25
  • Zabiják Bohů

  Na AR/EV rukavicích byla síla namísto dexy (buď naimportovanej a nechanej item ze hry, nebo uklik). Po výměně dobrý. Jinak zkrátka dexu nabíráš na věcech. Dík za upozornění, reuploadnul sem pastebin 😉

  U spektra je teoreticky možný, že s updatem ten Vanguard nějak měnil staty, po tom, co byl chvíli populární, to teď nemam jak potvrdit/ vyvrátit, momentálně nemam žádnýho summonera na spektry. Taky možná prostě jen chodíš ty T15 s tak vostrýma módama, že já sem to nechodil, a tak sem s tim nepočítal 🙂 Chce to upravit jen poměr node do Minion Damage ku Minion Life ve prospěch životů. Po tý změně stromu na 3.4 verzi jsem tam klikal prakticky jen Minion Damage, protože sem si po paměti řikal, že žádnou potřebu Minion Life node sem nikdy necejtil, ale je nějaká optimální hranice podle toho, jak těžkej content chodíš, ty clustery s minion nodama jsou dělaný tak, že jen projedeš druhou stranou přes životy. V součtu hadám, že ten strom pro 3.4 pořád nasbírá víc Minion Damage bonusů, než starej strom.

  Jen mi teď došlo ještě to, že ten Holy Relic sem tam se 3.4 přidal zbytečně, v mánii Dominating Blow summonerů sem si asi neuvědomil, že procuje jen, když attackuješ, a tenhle build nikdy neattackuje 😀 takže LUL, na ten zapomeňte:)

  Zkus pár node respecnout z DMG na životy, taky zkus zajít bosse i bez Vanguardů, jen s Wicker Manama, jestli vůbec poznáš rozdíl. Oni trochu ještě těma SR totemama snížej fire resist, ale ten už je stejně nižší z curse, combustion a EE, takže velkej rozdíl to zase nedělá. Budu rád, když dáš vědět 😉

  A k Ball of Lightning sem se vrátil a Arc dal zase pryč právě po zkušenosti v místech, kde je velký množství mobů. Připadalo mi, že Arc nemá tolik chainů a neprokleje všechno, Ball of Lightning s GMP měl lepší pokrytí obrazovky.

  #1101
  SadomasochistaSadomasochista
  Účastník
  • Počet příspěvků: 7
  • Nadějný Exile

  Do 70 levelu dobrý build,poté pro úplného nováčka nehratelné.Jako nováček,který nemá možnost nikde našetřit na ty věci potřebné od 70 levelu,které jsou v obchodě předražené (třeba meč Queen’s Escape celý linknutý vyjde v průměru na 3-5 exal. orbu),nemá tudíž šanci nic dokoupit a postava tak zamrzne na tom,že nemá na lepší výbavu.V popisu buildu píšeš levný,no nevím,ale já vidím pravý opak.Jen 6link meč a hruď je totálně pro novice nedostupná a na ostatní věci jsem,už radši ani nedíval.Beru to vše ze své zkušenosti,dojel jsem na 73 lv a bohužel jsem se zasekl a dál nemůžu,jelikož nemám tolik potřebných currency na dokoupení požadovaných itemu.Zajímalo by mě,kde jdou vlastně získat ty ex orby,za 600 hodin hraní mě,ani jeden nikde nepadl.Jinak se hraje na kontě,kde již má člověk našetřeno spousta currency a na kontě nováčka,kde nemá vůbec nic.

  #1113
  PiccasoPiccaso
  Účastník
  • Počet příspěvků: 3
  • Zabiják Hillocka

  Nemuzes hned po dokonceni aktu 10 chtit 6-L itemy. Summonera jsem sice nikdy nehral, ale mam za to, ze 4-L, pripadne 5-L pro ne naprosto staci a ty zas tak drahe nejsou. Staci jen sbirat vsechny currency co padnou, itemy na chromatic orby apod. Pri mapovani ti toho napada hromada a gear muzes upgradovat postupne. Myslis ze pri zacatku ligy maji lidi ve stashi ihned 100 Ex? Exalted drop nebo nakup za chaos orby skrz tradovani s hraci,

  #1115
  nu_neverunevennu_neveruneven
  Účastník
  • Počet příspěvků: 25
  • Zabiják Bohů

  6-link využívá v závěru hry 99% buildů, až na výjimky na principu Righteous Fire, kde se používá jako primární skill něco ve 4-linku (a zase tam máš velkou investici třeba do essence nebo něčeho), je to naprosto standardní záležitost. Takže build je levnej v tom smyslu, že se v něm neplatí za nic navíc, než za co se nevyhnutelně platí u všech buildů.

  Já a asi většina lidí při začátku ligy, kdy samozřejmě nikdo z nás  taky nemá žádnou currency, získává první 6-link do finální výbavy někdy zhruba na levelu 90-95, kdy si na něj nasbírá Fusing Orby na craft.

  Na stejnym principu jako jsi na levelu 30 používal prozatim výbavu, která byla dostupná a nečekal jsi, že budeš mít hned tu závěrečnou, tak stejně to udělej i na levelu 70, 80 apod., Můžes si buď nasbírat Tabulu, trvá to max několik hodin a nic za to neplatíš, ještě při tom expíš a farmíš currency, je to běžnej postup, kterej uvidíš na začátku ligy na velký části streamů, nebo si můžeš koupit nějakej corrupted “odpadní” 6-link na tradu, kterej bude stát pár desítek chaosů, a do těch vyšších levelů naprosto poslouží, nebo ti delší dobu postačí i 5-link nebo jdou vymyslet i další možnosti…

  #1478
  stoRmjEstoRmjE
  Účastník
  • Počet příspěvků: 2
  • Zabiják Hillocka

  Ahoj, je tenhle build stále aktuální?

  #2352
  ZulahuZulahu
  Účastník
  • Počet příspěvků: 3
  • Zabiják Hillocka

  Ahoj,ta istá otázka. Ako je aktuálny tento build pre nadchádzajúcu ligu Metamorf 3.9?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 9 příspěvků - 1. až 9. (celkem z 9)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.