Ritual League Starter Build list patch 3.13

Úvodní stránka Fórum Buildy Ostatní Ritual League Starter Build list patch 3.13

 • Toto téma obsahuje celkem 0 odpovědí. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel OtheymusOtheymus a poslední změna proběhla před 1 rokem.
Aktuálně je na stránce zobrazen 1 příspěvek (celkem z 1)
 • Autor
  Příspěvky
 • #4191
  OtheymusOtheymus
  Účastník
  • Počet příspěvků: 7
  • Nadějný Exile

  Zde jsou klíčové požadavky, které používám pro identifikaci dobrého starter buildu:

  • Jednoduchý leveling
  • Použitelný na Hardcoru-vysoká survibilita
  • Vybalancovaný do map ať z hlediska clearu nebo zabíjení bossů
  • Hloubka Delvu, kterého je build schopen
  • SSF-bez nutnosti shánění konkrétního gearu pro funkčnost

   

  Essence Drain Trickster

  Delve – 800+

  Změny 3.13 – Další nerf na rozsah Contagionu. Hodně lidí díky tomu zvolí zřejmě něco jiného, ale i tak tento build bude stále populární.

  Dlouhodobě jedne z nejlepších starter buildů. Po nerfu Spelslingeru se hráčí vrátili ke kombinaci Essence Drain s Contagion, která funguje velmi dobře. Je to časem ozkoušený build, který je schopen vypořádat se s veškerým contentem jak na HC tak v SSF. Dobře se převadí na Energy Shield buildy s Chaos Innoculation pro přežití v závěru hry.

  Build:

  https://www.pathofexile.com/forum/view-thread/2581551,

   

   

  Caustic Arrow/Toxic Rain Trickster/Pathfinder/Raider

  Delve 200+

  Změny 3.13 – Celkový buff pro Raidera. Trickster a Pathfinder dotali nějaké nerfy. Rozhodně ale nejsou drastické a stále půjde o skvělé startery.

  CA nebo TR jsou jedním z nejlepších starter buildů ve hře. Poškození se dobře získává s levelem gemu a snadno získává z gearu. Shield, bubliny kolem nepřátel nemají žádný vliv na AOE dmg, který způsobujete. To může být problém kupříkladu, když se rozhodnete hrát Bleed Split Arrow. Tyto Ascendancy můžou procházet veškerý obsah jak na HC tak SSF. Rozdíl v tom jakou zvolíte Ascendancy mezi těmito třemi není nijak zásadní. Můžete se rozhodnout z hlediska toho jaký playstyle vám víc vyhovuje. Všechny mají v Delvu podobný progress. Já osobně se přikláním k Tricksterovi. Moji verzi najdete zde na foru, každopádně ke každé verzi přikládám link.

  Build:

  Trickter – https://pastebin.com/eKY9i0Cd

  Pathfinder – https://pastebin.com/jL8u1FnU

  Raider – https://pastebin.com/X6HZsXvt

   

  Earthquake/Lacerate Max Block Bleed Gladiator 

  Delve 500+

  Změny 3.13 – I s určitým nerfem na dmg bleedu je tato volba stále hodně silná. Zároveň by se nemělo zapomenout na to, že Reave dostal buff. Je možné, že se vrátí Reave Block Bleed Gladiator.

  Earthquake i Lacerate byly nejvýkonnější melee buildy pro patch 3.12, včetně HC a Delvu. Hráči si mohou vybrat mezi herním stylem Earthquake a běžným sekáním s Lacerate. Oba jsou stejně schopné a mohou dělat veškerý obsah jak v HC tak na SSF. Ani jedne z těchto buildů by neměl být nerfnutý v patchi 3.13.

  Build:

  Lacerate – https://pastebin.com/GEFEe1bL

  Earthquake – https://pastebin.com/uYmtbnwK

   

  Cold Snap/Creeping Frost/Vortex Trickster/Occultist

  Delve 700+

  Změny 3.13 – Nerf u trickstera není tak velký jak si lidé myslí, stále to bude vlemi silná volba. Occultistdostal buff na procnuti Profane Bloom a další jemné změný, které této ascendancy nijak neuškodili.

  Jde o zábavný rozmanitý build. Krásně ničí bosse a je skvělý do Delvu. Dá se jet jak na Life, hybrid, low life nebo případně na CI. na Energy shield verzi se s mím přechází velmi snadno. Díky Ci verzi můžete dosahovat větších hloubek v Delvu. Pro tyto buildy by se nemělo v 3.13 nic změnit.

  Build:

  Occultist – https://pastebin.com/1f7hBFcn

  Trickster – https://pastebin.com/s8zjgVMV

   

  Ball Lightning Hierophant(Guardian)

  Delve Hierophant(200+), Guardian(1100+)

  Změny 3.13 – Dost lidí si myslí, že Hierophant dostal velký nerf. Nezískáváte automaticky enduring charge, ale byl zvednut jejich minimální počet. Skrze používání Enduring Cry si endruing charge snadno zajistíte. Celkově je tento build stále velmi hratelný.

  I když dostal Ball lightning v patchi 3.12 je i přesto stále velmi silný. Velice rychlý clearspeed a k tomu velmi snadno rozpustíte jakéhokoliv bosse. Velice snadný leveling. V momentě kdy získáte pasivku Agnostic, můžete v podstatě stát v labyrintových pastech (nováčkům doporučuji zjistit a prozkoumat a především pochopit jak tato pasivka funguje). V Ascendanci Guardian se dostala do nejhlubšího Delvu na HC, ve verzi Ascendant zde šlo o build s největší dmg. Pro začátek doporučuji levelovat jako Hierophant a až získáte potřebný gear respecnout do Guardiana. Ball lightning Guardian drží rekord pro nejhlubší Delve Heist HCSSF na 1112.

  Build:

  https://pastebin.com/GNmhYVq0

   

  Glacial Cascade/Toxic Rain Mine Saboteur

  Delve 180+

  Změny 3.13 – Nerf na minách, konkrétně jejich dmg. Nicméně i přesto myslím, že půjde o dobrý starter pokud akcpetujete, že poškození vaší postavy bude rozhodně nižší než dříve.

  Miny se v patchi 3.12 tolik nehráli. Každopádně se jedná o dobrou volbu.  Ať už GC nebo TR na minách způsobují velké poškození. Styl hry je dost neohrabaný kdy do prostoru nahážete miny a druhým tlačítkem je musíte aktivovat, což odradí mnoho lidí, ale v poslední době se snaží lidé tento způsob různě zdokonalovat. Verzí min je několik pokud jste uvažovali, jaké zkusit doporučuji tyto.

  Build:

  Glacial Cascade – https://www.pathofexile.com/forum/view-thread/2665634

  Toxic Rain – https://balormage.com/build-guides/trmines/

   

  Split Arrow/Puncture Bleed Bow Gladiator

  Delve 170+

  Změny 3.13 – I přes lehký nerf na dmg stále skvělý starter build. Navíc díky dalším změnám bude varianta hrát na block s obouručními zbraněmi tedy i s lukem. Byla zde vyměněna část ofenzivní síly za tu defenzivní.

  Osobně momentálně můj favorit na start ligy. Je to oblíbený starter vzhledme k tomu, jak snadné je s ním se dostat do map. Dost zábavné je sledovat, jak všechny packy krvácejí v marné snaze vás dohnat umírají případně umřou přímo u vašich nohou. Pro maximalizaci dmg jsou ovšem nutné konkrétní legendarky, ke kterým se není snadné každopádně i bez nich je to pořád dost silný build. Pěkné na tomto buildu je i možnost jednoduše switchnout na Max Block Bleed Earthquake nebo Lacerate na konci hry. tento build je zmíněný výše.

  Build:

  https://www.youtube.com/watch?v=d-x_kL90czU&t=349s

  <h2 class=”POE312SBH2″></h2>

  Summon Raging Spirit (SRS) Guardian

  Delve 200+

  Změny 3.13 – Každopádně zde to hodnotím jako velký nerf celého buildu. Kdy byl odstraněn celkový dmg na minionech a nebylo to za nic vyměněno. Ze zde zmiňovaných buildů největší nerf. I přesto se odavžuji tvrdit, že to bude hratelné. Díky multi-boss aréně nedoporučuji tento build úplným nováčkům.

  S tímto buildem mám osobní zkušenost z minulé ligy. Hráč Cherd s trochou jinou verzí buildu dosáhl na SSFHC level 100 jako 23 hráč. Většina lidí preferuje SRS s Necromancerem, který ve výsledku nabízí víc dmg, ale to je tak vše. Verze s Guardianem je zajímavější z hlediska toho, že nabízí mnohem víc defensivy. Jedná se o dost tanky build schopného vypořádat se s většinou obsahu v SSF i HC. Což na to, že se jedná o off-meta build není vůbec špatné. Můj build najdete zde na foru na ten Hcerdův přikládám link jako ke všem ostatním buildům.

  Build:

  https://pastebin.com/xhurrXwC

  Arc Necromancer

  Delve 170+

  Změny 3.13 – Očekával bych, že se to změní na Elementalist. Totot ascendancy dostalo velký buff a předpokládám, že to bude meta této ligy. Odhaduju, že Enki guidu aktualizuje velmi brzy.

  Arc je jedním z nejzábavnějších buildů ve hře. A Enkiho Arc Witch Beginner je jedna z nejlepších guide. Pokud jste ve hře noví nebo si chcete jen zahrát zábavný build se skvělým průvodcem tuto guide rozhodně doporučuji. Jen si dejte pozor není to příliš vhodné na HC, pushování vysokých tierů map, zabíjení bossů na konci hry. Spíše bych ho doporučil na shromáždění určitého bohatství-herní měny ve hře.

  Build:

  https://www.pathofexile.com/forum/view-thread/1147951

   

  Závěrem jen chci říct dobrých starter buildů je nespočet. Plno jich tu určitě není jmenováno. Jako plno buildů s totemama, plno summoner buildů, které jsou určitě také dobrá volba. Tohle je seznam buildů za mě osobně nad kterýma má smysl přemýšlet a když je zkusíte nebudete zklamáni. Úspěch a zároveň i zábavu ve hře vám to rozhodně přinese. Hodně štěstí při výběru.

  • Téma bylo upraveno před 1 rokem uživatelem DJKillerDJKiller.
  • Téma bylo upraveno před 1 rokem uživatelem OtheymusOtheymus.
Aktuálně je na stránce zobrazen 1 příspěvek (celkem z 1)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.