Starter build Trickster Caustic Arrow/Toxic Rain 3.10/3.11

Úvodní stránka Fórum Buildy Shadow Starter build Trickster Caustic Arrow/Toxic Rain 3.10/3.11

 • Toto téma obsahuje celkem 0 odpovědí. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel OtheymusOtheymus a poslední změna proběhla před 2 roky a 5 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazen 1 příspěvek (celkem z 1)
 • Autor
  Příspěvky
 • #3579
  OtheymusOtheymus
  Účastník
  • Počet příspěvků: 8
  • Nadějný Exile

  Popis:

  Caustic Arrow byl v průběhu let několikrát přepracován a vylepšen. Původní název tohoto skillu byl Poison Arrow. V metamorph lize byl mu vylepšen dmg a významně celkkové AoE což mě zaujalo zkusil jsem ho a dosáhl na SSFHC s tímto buildem levelu 90  a s další postavou 92. Rozhodl sem tento build zkusit i v Delirium lize kde bylo dosaženo levelu 98 bohužel postava zemřela na Detonate Dead z krabice na mapě. Co se týká nend game bossů single target tu nemusí být dostačující. Damage tedy v buildu oosbně podporuji Toxic Rainem, ale jsou i jiné možnosti, které tu nebudu rozebírat. Build se zakládá na stackovani chaos damage, damage over time. Defenzva charakteru pak minimálně mít 6500hp evasion a dodge. Systém skillu ej takový, že vystřelíte šíp na místě dopadu se vytvoří mrak, který dává chaos damage over time.

   

  Build shrnutí:

  Nejdůležitější věcí, kterou tento build potřebuje je luk +2 to level socketed bow gems a +1 to level socketed gems a pro maximalizaci damage pak gem zvaný Empower ideálně na levelu 4. Pro expení je nejlepsí unikátní luk Silverbough což je z prophecy vylepšený unikátní luk Silvebranch, který boostne Caustic Arrow o +2. Oproti jiným buildům s lukem se tento dá hrát s jedním 6linkem damage je na většinu contentu dostačující. Pokud někomu nevadí, že se ochudí o linky může nosit unikátní brnění Kaom´s Heart. Osobně jsem se k němu nedostal tak jako laternativu doporučuji buď čistě Evasion Armor případně hybrid Evasion Energy shield s vysokými hp a samozřejmě resisty. V konečném důsledku se obějdete s tímhle builde bez jakékoliv legendárky je velice dobrý i s čistě rare itemama.

   

  Výhody:

  Univerzální do map, můžete chodit prakticky veškeré módy

  Potenciál absolvovat veškerý content hry, veškerý endgame s tím dáte

   

  Nevýhody:

  Damage over time build nemusí bavit každého, je to dost specifické

   

  Herní styl:

  Jedinou vasí prací je vystřelit šíp do packu mosnter a vytvořit mrak, který nepřátele sežere dotkou. mrak trvá neco kolem 3sec a jeho damage se nestackuje aplikuje se vždy dotka z posledního vytvořeného mraku. Snažte se tedy nepřátele udržovat v daném mraku pokud jsou nepřátele tvrdší můžete si pomoct cursou Despair případně gemem Wither, který můžete linkout s totemem aby jste zvýšili damage chaosem.

  Trickstera jsem si oblíbil dá se u něj nastackovat až neuvěřitelný hp regen na to, že se jedná o čistě evasion charakter. Díky ascendancy získává 2% recovery hp za kill. Na mém levelu 98 regen téměř 500 hp/sec. Navíc díky vysokému evasionu, pasivkám Acrobatics, Phase Acrobatics a používání vaal Grace je velmi nepravděpodobné, že by vás něco zasáhlo. Pokud se tak stane je potřeba aby jste měli vysoký počet hp, prootže jakákoliv rána co vás trefí dost zabolí nejste armor charakter nemáte redukci damage.

  Je to velmi aktivní herní styl většina packů monster zemře prakticky za vteřinu. Máte vysoký moveent speed jste velice mobilní a je potřeba těchto výhod plně využít. Probíhá to takovým klasickým stylem výstřel-pohyb-výstřel-pohyb a tak postupujete celou mapou. Většina buildů děla bu´d pohyb nebo útočít s tímhle buildem můžete efektivně dělat oboje.

  Pastebin:

  Přikládám odkaz na celý build do programu Path of Building jsou tam exportované itemy gemy z té psotavy na levelu 98. Je to ze SSF nepodařilo se dropnout Empower vyexpit ho, který by ten damage ještě zásadně zvednul.

  https://pastebin.com/0k96RwDg

  Craft luku

  Pokud hrajete SSF a daný luk , který jsme zmiňoval dá se vycraftit není to zas tak složité. Je víc způsobů zmíním tady ten můj oblíbený kdy takový luk uděláte na 100% je to bude něco stát. Ideálně nafarmit 6link luk k tomu nám poslouží lokace The Foothils, která je v devátém aktu monster level 62. Běháte nahoru a dolů mezi lokacema The Vastiri Desert a The Tunnel. jne zabíjíte monstra a snažíte se nadropovat kartu, která se jmenuje Imperial Legacy je to 22 karet je to farma odhadem cca na 5 hodin tvrdé farmy. Za ně dostanete Imperial Bow 6link  item level 100.

  Tak pokud máme luk je na čase druhá věc dostat na něj +2. Na bílý luk použijte orb of transmution a následně přerolujte staty na luku orb of alteration, tak dlouho dokud tam nebude +2 to level socketed bow gems. Pro vysvětlení na každém rare itemu je šest statů. 3x prefix a 3x suffix. My v téhle fázi potřebujeme aby tam byl jeden prefix což je těch +2 a jakyýkoliv suffix, který když tam nebude narollujete orb of augmention. Následně na tento luk použijete regal orb pokud se jako třetí stat narolluje prefix použijete scouring orb a celou proceduru opakujete do té doby, než Regal orbou se vám povede třetí stat suffix.

  No a blížíme se do finále na konečný krok potřebujete 2x Exalted orb a v craftící lavici mít z prophecy nafameny recept cannot roll attack modifiers což je suffix. Díky čemuž máme na luku tri suffixy jeden prefix a mohou se nám rollovat jen prefixy a díky tomu to craftu z lavice se nebudou rollovat attack mody na daném luku. tento craft stojí 1 Exalted orbu a teď vemete tu druhou Exalted orbu použijete na luk a máte ten kýžený luk +3 do Caustic Arrow. Recept do té lavice je z Prophecy, které se jmenuje The Plaguemaw je to chain prophecy 1-5.

   

  Závěr

  Co se týče levelingu můžete hrát Caustic Arrow od prvního levelu, ale není tak silnýale je to gem kde se damage scaluje s levelem něco podobného jako u spellů. Ale tady se t en damage zvedá geometrickou řadou. Pokud vám to nebude vyhovvoat můžete expit s něčím jiným. osobně doporučuji hrát s ním od prvního levelu, když je ta možnost a naučit se s tím pracovat zvyknout si jak funguje. Závěrem přeji příjemnou zábavu a budu rád za jakékoliv připomínky jak budoucí guidy zlepšit 🙂

  • Téma bylo upraveno před 2 roky a 5 měsíci uživatelem OtheymusOtheymus.
  • Téma bylo upraveno před 2 roky a 5 měsíci uživatelem OtheymusOtheymus.
Aktuálně je na stránce zobrazen 1 příspěvek (celkem z 1)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.