Incursion 2.0 aneb co nás čeká v 3.14. – teorie

GGG vypustilo ven teaser na následující ligu 3.14. Ultimatum společně s krátkým videem, které naznačuje, co by nás mohlo čekat. Váže se na to samozřejmě spousta teorií, které bychom s Vámi chtěli v tomto článku sdílet.

Rozbor videa

V první řadě musíme vyjádřit zklamání z toho, že liga nebude nijak spojena s matematickým Pí, které značí hodnotu 3,14 :).

Teaser začíná pohledem na sochu, jejíž hlava tak trochu připomíná Vaal Orb. Jak říká wikipedie Vaal je nejstarší známá rasa ve Wraeclastu. Postavili zříceniny Vaal, které pohltily podivnou temnotu, postavili starověkou pyramidu a pravděpodobně postavili také Vaal Oversoul, nebo alespoň jeho mechanický rám. Přestože byla vaalská civilizace mírumilovná, praktikovala lidskou oběť .

Následně lehce problikne zajímavá postava, která teorii s Vaalem dále potvrzuje.

S největší pravděpodobností se jedná o samotného Doryani. Když si totiž prohlédneme UI Alvina Templu, můžeme vidět kresby postav podobné této.

Na dalších obrázcích pak můžeme vidět, jak experimentuje na různých obětech, což potvrzuje úvodní teorii o civilizaci Vaalu, a také potvrzuje to, že Doryani sám pro královnu Atziri dělal pokusy na lidech.

Mohlo by to tak znamenat, že civilizace Vaal nebyla úplně vyhlazena? Doryani předtím, než “vyhladil” celou svoji civilizaci, probudil svého mistra/učitele. Postava v traileru tak nemusí být samotný Doryani, ale i jeho učitel, který se bude snažit zachránit onu civilizaci.

Zachránit před čím? Pokud se nad tím správně zamyslíme, Vaal nemusel být úplně vyhlazen, ale spíš přesunut do jiné časové dimenze, a tato postava se je tak může pokoušet dostat zpět. Toto by pak potvrzovaly i Vaal Arey, které vídáme v mapách a samotná Atziri, která sedí na svém trůně v Temple of Atziri.

Na druhou stranu tento mistr může být i samotný Beast, který byl vyvolán při Doryaniho pokusu a zapříčinil zkázu celé civilizace.

Co nás v lize může čekat?

V teaseru se toho moc nedozvídáme, a tak i toto budou jenom spekulace založené na několika obrázcích a teorii výše.

Skoro v závěru traileru můžeme vidět po několikáté oltář, na kterém leží sekera.

Vezmeme-li v potaz civilizaci Vaal a předmět ležící na oltáři, očekávali bychom, že v lize nás bude čekat něco jako nové corruptování itemů. Může to být tak, že item dostane nový implicit? To si upřímně úplně nemyslíme, protože by to jen přebíralo roli Vaal Orbu.

Očekáváme spíš něco jako změnu samotných explicitů, ale spíše “deterministickou”. Řekněme, že máme na itemu T3 roll na phys, vložíme předmět na oltář a může se stát, že item dostane tento roll vyšší (T2), nižší (T4) nebo se nestane vůbec nic. V každém případě bude item corruptlý a již se nebude moci dál vylepšovat.

To by umožnilo craftění poměrně slušných itemů a během levelování by bylo příjemným způsobem, jak vylepšovat předměty.

Očekáváme, že s blížícím se příchodem nové ligy bude těchto teorií přicházet stále více, ale tahle nám po dlouhém výzkumu přijde jako nejpravděpodobnější. Co si myslíte vy? Máte nějaký vlastní tip, o čem tato liga bude? Podělte se s námi do komentářů a rozjeďme diskuzi.

Nová liga vychází 16. dubna a již 8. dubna se můžeme těšit na odhalení, kdy nám mimochodem ukáží i něco málo z Path of Exile 2!