Jak často umírate v Deliriu? Statistiky z nové ligy

Už jsou to čtyři týdny, co byla spuštěná nová liga (phew… ten čas ale letí) a GGG s námi sdílí ligové statistiky. V dnešním článku se tak podíváme, jak se hráčům daří s permanentními Delirii a Simulacry.

Delirium Orby

Jsou orby, které Vám náhodně padají po úspěšném Deliria a mohou být aplikovány na mapu, čímž na ní spustí permanentní Delirium se specifickou odměnou.

Delirium orby – statistiky

Ke dni vydání oficiálního článku bylo použito neuvěřitelných 6 milionů Delirium orbů! Nejvíce používané jsou Fine Delirium Orby (currency), což vlastně dává smysl, protože kdo by nechtěl posvátný Mirror of Kalandra, že?

Nejméně využívané jsou pak Skittering Delirium Orby, a to primárně z toho důvodu, jak jsou vzácné. Jistě vás ani nepřekvapí, že na spodních příčkách jsou i Primal Delirium Orby, jenž garantují dropy talismanů.

Na mapu však můžete použít až 5 Delirium orbů a stvořit tak opravdové peklo, kde je jedna normální mobka silná skoro jako počáteční bossové na mapách. Podívejme se tak na graf počtu použitých orbů na mapách.

Počty použitých orbů na mapách

Nejvíce frekventovaný je samozřejmě jeden orb, protože hráči si primárně chtějí vyzkoušet, co se vlastně s mapou stane. Logicky se pak stává to, že úspěšnější hráči se pak co nejrychleji dostávají na 5 orbů na mapách, aby maximalizovali svůj profit a jakmile jsou schopni je vyčistit, nemají důvod využívat orbů méně.

Počty smrtí v Delirium mapách

Co je ovšem zajímavější, je podívat se na počty mrtvých hráčů ku jednotlivým spuštěným Delirium mapám. Procenta jsou poměrně překvapivá.

Procenta mrtvých hráčů

Na prvním místě s 56,94% jsou mapy s jedním orbem! Dělá to přibližně 2,8 milionu smrtí. S největší pravděpodobností je to způsobeno právě tím, že jsou mapy s jedním orbem využívány hráči pro vyzkoušení a na mapu jako takovou pak nestačí.

Teď si to pojďme všechno zesumarizovat. Nejdůležitější je totiž poměr smrtí ku počtu použitých orbů na jednotlivé mapy.

Poměr smrtí ku počtu použitých orbů

Můžeme jasně vidět, že obtížnost lineárně roste s každým přidaným orbem. 5 orbů prostě není sranda!

Simulacrum

Delirium orby máme za sebou a pojďme se podívat na dropy opěvující Simulacrum. Víme, že Simulacrum je obtížné, ale tento graf nás opravdu mile překvapil.

Graf úspěšnosti hráčů v Simulacru

Celkově bylo otevřeno 813 604 Simulacrum runů a dle grafu můžeme vidět, že první vlny jsou velmi jednoduché a skoro ve 100% úspěšné.

První větší problémy začínají nastávat od vlny 10, kdy už se může začít spawnovat první z bossů Omniphobia.

Kde ale začíná velký skok, je vlna 15, která garantuje spawnutí Omniphobia, pokud ještě nebyla spawnutá předtím a také šanci na spawnutí obávaného Kosise.

Vlna 18 pak kompletně zvětšuje obtížnost tím, že se rapidně zvyšuje šance na spawnutí bosse a zvedá se úroveň Deliria, která celkově posiluje jednotlivá monstra.

V poslední vlně je pak garantováno, že se spawne Kosis, pokud jste se s ním v předchozích vlnách nepotkali. Správně, nemůžete se mu tak vyhnout. Jak můžeme vidět z grafu, tento boss a jednotlivá monstra vytváří obrovskou výzvu pro hráče a nedělá jim tak kompletaci Simulacra lehkou.

Challange

I když máme do konce ligy ještě přibližně dva měsíce, GGG vydalo i statistiky toho, jak si hráči zatím vedou s kompletováním ligových challange.

Delirium Challenges

Z grafu můžeme vidět, že většina hráčů má splněnou pouze jednu challange, ale to bude s největší pravděpodobností způsobeno tím, že hru hráli jen chvíli a už se nikdy nevrátili. Průměr se tak bude pohybovat někde kolem dvanácti splněných challange, což stačí na to, abyste získali první ligovou odměnu – rohy.

V porovnání s Metamorphem je liga pomalejší v plnění challange, a to nejspíše z toho důvodu, že jednotlivé challanges jsou náročnější než ty z předešlé ligy.


Jak jste na tom vy s Delirium orby a Simulacrem? Už jste zkusili pět orbů a dvacátou vlnu? Podělte se s námi o vaše zážitky v komentářích a nezapomeňte dát vědět, kolik už máte hotových challanges.

1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Sonic__CZ [PS4]

Tak v první řadě (Cyclon,Duelist-Slayer_Starforge) samotné Simulacrum bez nějakých větších problémů.První problém začíná pokud se mi na 20 vlně spawne Omniphobia s Kosisem, ty jsem ještě nevysekal 🙂 jenom Omniphobii a následně mi jí fláknul Kosis a jsem bez portů :).Další a co považuji za největší problém je(uvedu konkrétní případ) mapa Promenada 16-5x Fine (Currency) Orbů, mimochodem ani jeden exalted orb, vše jsem tam nějak vymlátil ale spawnul se Kosis a tím hra končí 😀 tipoval bych ho tak 3x silnějšího než na dvacaté vlně.