Jak na Atlas #1 – První Watchstone

Expanze Echoes of the Atlas nám obrátila Atlas naruby a na první pohled může být daleko složitější než ten předešlý, který s námi byl dlouhé roky předtím. A přesně díky tomu jsme začali novou sérii článku Jak na Atlas! V této první části se podíváme na to, jak vůbec začít a získat svůj první Watchstone.

První krůčky v Atlasu

Jakmile porazíte Kitavu v 10. aktu a přejdete do Epilogu, zjistíte, že vás už vesele nevítá Zana jako tomu bylo dříve. Namísto Zany máme nás od Echoes of the Atlas vítá Kirac. 

Na druhou stránku se nám ale přidaly do Epilogu nové lokace a rychlý quest, který nás uvede do celé problematiky. Kirac nás tedy v rychlosti uvede do příběhu s tím, že vám před očima doslova exploduje Map Device a on vám tedy jakože postaví nový. 

Hurá do map!

Jakmile máme v našem Hideoutu Map Device jako dřív, Kirac nám ochotně dá první mapu. 

No a začátek je úplně stejný jako dříve – kromě toho, že začínáme uprostřed Atlasu. Prostě a jednoduše proběhněte všechny Tier 1 a Tier 2 mapy, které máte, jako by se nedělo nic zvláštního. Zábava začíná na Tieru 3. 

Získání prvního Watchstonu

Celá zábava s novým Atlasem spočívá především v jeho rozšírování a zlepšování (zvyšování tierů) – a to pomocí Watchstonů. Tyto Watchstony nám budou padat z End-game bossů, Elderslayerů. 

Ale jak na takového Bosse narazit? Překvapivě je to vcelku jednoduché! Stačí začít běhat mapy Tieru 3 a výše. Před ligou Scourge bylo zapotřebí se složitě dostat do rohových regionů, ale od updatu 3.16 se nám zmenšil Atlas a regiony máme již jen 4, namísto původních osmi. Nyní tedy můžete odstartovat svou honbu za watchstony kdekoliv.

Nalezení Elderslayerů

Aby se nám objevila v regionu “Influence” nějakého z bossů, takzvaných Conquerorů či Elderslayerů, stačí zaběhnout v jakémkoliv sektoru opravdu jen pár map. Jakmile vám Zana v Tier 3 mapách ukáže citadelu, jste již velice blízko k prvnímu bossovi. Pak už jen stačí zaběhnout pár dalších map.

Na samotném Atlasu poznáte to, že je v regionu Conqueror podle toho, že je podbarvený barvou korespondující s daným bossem: Hunter; Crusader; Redeemer; Warlord.

Vyprovokování Elderslayerů

Jakmile je region podbarven, stačí v něm zaběhnout tři různé mapy. V každé z těchto map by si vás Elderslayer měl všimnout.

To, jestli si vás nový boss všiml, poznáte podle toho, že si vás v mapě začne dobírat a v mapě budou navíc i mobové dle typu Elderslayera.

Třikrát a dost!

Ve chvíli, kdy běžíte třetí mapu ze sektoru, tak už se Conqueror trošku naštve a chce si to s vámi vyříkat hezky 1v1. Při jeho klasickém monologu se vám v tu chvíli otevře quest.

Nyní již stačí dodělat mapu, jít do Hideoutu a promluvit si s Kiracem.

Ten vám neřekne nic světoborného, ale odhalí vám na Atlasu umístění, kde se ukrývá daný boss a pošle vás za Zanou.

Zana vám poté může na vaší žádost otevřít portál do této mapy a vy budete mít konečně možnost si to s Elderslayerem rozdat! Jen musíte daný řádek v té změti textových voleb u Zany najít…

No a teď už jen stačí zaběhnout mapu, kterou máme úplně zadarmo – zabít běžného bosse mapy a objeví se nám portál ke Conquerorovi. Hned poté, co si to s ním vyříkáte, se objeví Watchstone Altar a náš první Watchstone.


První Watchstone je váš a my doufáme, že se vám tenhle článek hodil! Pokud byste chtěli další část série “Jak na Atlas”, napište nám do komentářů!


Líbí se vám naše články? Pokud ano a chcete nás podpořit v tom, co děláme, můžete se stát našimi Patrony.

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest
12 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline komentáře
Zobrazit všechny komentáře
Skarab

Určitě více článků

Natty

Je to srozumitelné i pro normálního smrtelníka a lamku jako jsem já :D, takže super! Rozhodně by potěšily další články tohoto typu. 🙂

Zulahu

Určite viac článkou.

JokerJePaN

Super članok jednoduche stručne a pobavilo 😀

tonczech

Skvělý článek doufám že v tom budeš pokračovat. PS: můžeš se za odměnu ingame ozvat pro 5 regretů 😀

DeFix

Dobrý článek a těším se na další 🙂

Tomarnik

Naprosto skvělý článek,obzlšť oceňuji srozumitelnost i pro naprosté nováčky

hellercz

Dobrá práce, něco takového jsem hledal 🙂

Kmínek

Dobrá práce DJi. Článek mi pomohl pochopit jak to vlastně funguje.

warthog67

Super, moc dík.

Jaroslav

Článek je napsán dobře.Chtělo by to více podobných.
Poznámka.:Vůbec nechápu co tam mám dělat už teď 🤣 (lvl 22)