Jak na Atlas #1 – První Watchstone

Nová expanze nám obrátila Atlas naruby a na první pohled může být daleko složitější než ten předešlý. A přesně díky tomu začínáme novou sérii článku Jak na Atlas! V této první části se podíváme na to, jak vůbec začít a získat svůj první Watchstone.

Pokud jste zvyklí na starý Atlas a o novém jste ještě nikdy nečetli – doporučujeme si nejdříve přečíst článek Atlas v 3.9 podrobněji. Tam jsou v rychlosti probrané všechny hlavní změny oproti Atlasu starému a základní mechanika toho nového.

První krůčky v Atlasu

Jakmile porazíte Kitavu v 10. aktu a přejdete do Epilogu, zjistíte, že vás už vesele nevítá Zana. Namísto Zany máme v tu chvíli úplně nové a trochu otravné NPC, Kiraca. 

Na druhou stránku se nám ale přidaly do Epilogu nové lokace a rychlý quest, který nás uvede do celé problematiky. Kirac nás tedy v rychlosti uvede do příběhu s tím, že vám před očima doslova exploduje Map Device a on vám tedy jakože postaví nový. 

Hurá do map!

Jakmile máme v našem Hideoutu Map Device jako dřív, Kirac nám ochotně dá první mapu. 

No a začátek je úplně stejný jako dříve – kromě toho, že začínáme uprostřed Atlasu. Prostě a jednoduše proběhněte všechny Tier 1 a Tier 2 mapy, které máte, jako by se nedělo nic zvláštního. Zábava začíná na Tieru 3.

Získání prvního Watchstonu

Celá zábava s novým Atlasem spočívá především v jeho rozšírování a zlepšování (zvyšování tierů) – a to pomocí Watchstonů. Jak jistě už díky minulému článku víte – tyto Watchstony nám budou padat z nových End-game bossů. 

Ale jak na takového Bosse narazit? Překvapivě je to vcelku jednoduché! Stačí začít běhat mapy Tieru 3 a výše, které jsou v rohových regionech – viz obrázek níže:

Nalezení Elderslayerů

Aby se nám objevila v regionu “Influence” nějakého z bossů, takzvaných Elderslayerů, stačí zaběhnout v rohovém sektoru opravdu jen pár map. Ba dokonce může stačit jen jedna. 

Na samotném Atlasu to poznáte podle toho, že je daný region podbarvený barvou daného Elderslayera: Hunter; Crusader; Redeemer; Warlord.

Vyprovokování Elderslayerů

Jakmile je region podbarven, stačí v něm zaběhnout tři různé mapy. V každé z těchto map by si vás Elderslayer měl všimnout.

To, jestli si vás nový boss všiml, poznáte podle toho, že si vás v mapě začne dobírat a v mapě budou navíc i mobové dle typu Elderslayera.

Třikrát a dost!

Ve chvíli, kdy běžíte třetí mapu ze sektoru, tak už se Elderslayer trošku naštve a chce si to s vámi vyříkat hezky 1v1. Při jeho klasickém monologu se vám v tu chvíli otevře quest.

Nyní již stačí dodělat mapu, jít do Hideoutu a promluvit si s Kiracem.

Ten vám neřekne nic světoborného, ale odhalí vám na Atlasu Citadelu, kde se ukrývá daný boss a pošle vás za Zanou.

 

Zana vám poté může na vaší žádost otevřít portál do této mapy a vy budete mít konečně možnost si to s Elderslayerem rozdat! Jen musíte daný řádek v té změti textových voleb u Zany najít…

No a teď už jen stačí zaběhnout mapu, kterou máme úplně zadarmo – zabít běžného bosse mapy a objeví se nám portál k Elderslayerovi. Hned poté, co si to s ním vyříkáte, se objeví Watchstone Altar a náš první Watchstone.


První Watchstone je váš a my doufáme, že se vám tenhle článek hodil! Pokud byste chtěli další část série “Jak na Atlas”, napište nám do komentářů!


Líbí se vám naše články? Pokud ano a chcete nás podpořit v tom, co děláme, můžete se stát našimi Patrony.

12 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Skarab

Určitě více článků

Natty

Je to srozumitelné i pro normálního smrtelníka a lamku jako jsem já :D, takže super! Rozhodně by potěšily další články tohoto typu. 🙂

Zulahu

Určite viac článkou.

JokerJePaN

Super članok jednoduche stručne a pobavilo 😀

tonczech

Skvělý článek doufám že v tom budeš pokračovat. PS: můžeš se za odměnu ingame ozvat pro 5 regretů 😀

DeFix

Dobrý článek a těším se na další 🙂

Tomarnik

Naprosto skvělý článek,obzlšť oceňuji srozumitelnost i pro naprosté nováčky

hellercz

Dobrá práce, něco takového jsem hledal 🙂

Kmínek

Dobrá práce DJi. Článek mi pomohl pochopit jak to vlastně funguje.

warthog67

Super, moc dík.

Jaroslav

Článek je napsán dobře.Chtělo by to více podobných.
Poznámka.:Vůbec nechápu co tam mám dělat už teď 🤣 (lvl 22)