Jak na Atlas #2 – zvyšování tierů

V prvním díle série Jak na Atlas jsme se podívali na získání prvního Watchatone. V tom dnešním druhém si povíme, jak ho správně použít.

První 4 Watchstony jsou naše

Postupovali jste podle prvního dílu a získali tak svůj úplně první Watchstone? Výborně!

Teď už stačí jen udělat naprosto to samé ve zbylých sektorech Atlasu, a získat tak všechny 4 Watchstony. Jakmile budete mít hotovo, může konečně začít ta pravá sranda.

Map bonus

Než ale začneme vůbec s používáním Watchatonů, bude důležité si připomenout nějaké ty základy. 

Jedním ze stavebních kamenů Atlasu je to, že za každou hotovou mapu se vám o 1,5 % zvedne šance na drop mapy o tier výše. Neznamená to ovšem, že když budete mít hotových 50 map a poběžíte Tier 6 mapu, že budete mít vždy 75 % šanci na to, že vám padne rovnou Tier 7. 

Nejdříve se vždy “narolluje”, jaký tier mapy vám má padnout a poté se dle tohoto bonusu určuje šance, že se tier mapy nakonec zvýší. I tak je to ale velice silný bonus, takže jestli se vám v bedně válí mapy, které ještě nemáte hotové – jděte na to! Pro další postup Atlasem se bude hodit každé procento.

Nebylo by to ale Path of Exile, kdyby to bylo tak jednoduché – pro drop map platí určitá omezení, se kterými nehne ani map bonus. O tom ale detailněji až v dalším díle. Nyní se jdeme hnout dál v Atlasu!

První žluté mapy

Máte první 4 Watchstony, a tak věříme, že se nemůžete dočkat, až je vložíte do nějaké Citadely. Vložením Watchstone zvýšíte Tier map a můžete odhalit další mapy, které se v sektoru skrývají.

Nepřehánějte to ovšem hned ze začátku! Pokud byste si do jednoho sektoru dali hned všechny 4 kameny, svítily by na vás sice červené Tier 16 mapy, ale neměli byste se k nim jak dostat! Z Tier 4 mapy vám prostě Tier 16 nespadne. Namísto toho je vhodné s prvními 4 kameny naložit naprosto jednoduše – vložte je, třeba jako já, po jednom do 4 různých sektorů, kde se vám líbí mapy.

Tím se dostaneme na 4 sektory, kde jsou žluté mapy. Můžete ale klidně použít třeba jen dva kameny, pokud se chcete zaměřit jen na dva sektory. V tom je krása nového Atlasu – můžeme si ho upravovat již od samotného začátku.

Získávání dalších Watchstone

Nyní máme žluté mapy – ale my chceme samozřejmě dál! Čím se dostaneme dál? Samozřejmě opětovným zabitím Elderslayerů (tentokrát jejich těžšími verzemi) a následovným dropem dalšího barevného šutráku.

Pro prvních 16 Watchstone, které získáte, jsou pravidla naprosto totožná, jako jsme si ukázali v prvním díle. Tedy až na dvě přidané novinky.

Level Regionů

Prvním přídavkem je to, že pro vylákání některého z Elderslayerů již musíme mít korespondující úroveň regionu, kde chceme bosse a jeho vliv spawnout. Jakou úroveň je zapotřebí, vám ukáže sloupec vlevo, kam se dají i odkládat Watchstony.

Obrázek výše nám říká následující:

  1. Po najetí myší na některý čtverec ve sloupci se vám tento region zvýrazní na Atlasu
  2. “Not obtained” nám říká, že jsme v tomto regionu ještě nezískali daný kámen
  3. Text nám říká, jaký level regionu potřebujeme, aby se v něm mohl daný Elderslayer objevit
    • V našem případě tedy potřebujeme Level 1 na žlutého a Level 2 na všechny ostatní
Elderslayeři kdekoliv

Druhou novinkou je samozřejmě to, že již nejsme omezení na rohové regiony, ale nyní se budou Elderslayeři objevovat kdekoliv – tedy pokud splníme podmínku levelu regionu. Pokud si najedete na všech osm čtverců, zjistíte, že z každého regionu můžete získat 4 Watchstony. 

Jak zvýšit level regionům

Zvýšení úrovně nějakého regionu je překvapivě jednoduché – Level regionu odpovídá počtu umístěných kamenů v Citadele toho regionu. Pokud tedy v nějakém regionu už bude zbývat třeba jen modrý Watchstone a bude potřebovat Level regionu 3, musíte do jeho Citadely vložit tři kameny, abyste vůbec měli šanci, že se modrý Exile objeví.

Počítejte ale s tím, že s největší pravděpodobností to už budou červené mapy a i samotný boss bude daleko těžší.

Začněte tedy zlehka a postupně si “vyzobejte” kameny, které potřebují úroveň regionu 1. Pak přejděte na sbírání kamenů úrovně 2 a tak dále. Díky tomu, že z Citadely můžete Watchstone vždy vytáhnout a dát ho jinam, je to vcelku jednoduché.


Teď už nezbývá nic jiného, než postupně sesbírat všech prvních 16 Watchstonů z 32 a zabojovat si s hlavním bossem Awakenerem!


Líbí se vám naše články? Pokud ano a chcete nás podpořit v tom, co děláme, můžete se stát našimi Patrony.

7 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
tonczech

Opět skvělý článek a opět máš u mne dalších 5 Regretů pokud budeš chtít 😀

hellercz

Super ! díky za článek. Já mám zatím 2 .. hrůza … skoro po týdnu, kdy vyšel patch 😀 mám bídný start, už levlím 3. postavu, s tou už 100% pojedu endgame.

JokerJePaN

Super članok pomohol pochopiť dik 😛

Kmínek

Díky za super článek.

Skarab

Super článek, takhle je to velmi dobře pochopitelné a vysvětlené

Gib&Evianka

Skvělá práce, děkuji mockrát!!! 🙂