Jak na Ritual?

Je to týden od začátku ligy, a my tak měli šanci načerpat spoustu nových zkušeností a zažít pár vážně krátkých nocí. S novým začátkem vždy přichází velký hype a také spoustu neznámých. Jaký build budu hrát? Jak budu farmit currency? Jak na tu novou ligovou mechaniku? O tom posledním se pobavíme v dnešním článku.

Jak to celé funguje?

Rituál je ligová mechanika stejnojmenné ligy a potkat se s ní můžete již od druhého levelu v druhé mapě Actu 1.

V každé z lokací můžete najít 3-4 totemy / oltáře, jakkoliv to chcete nazvat, které okolo sebe mají vyznačenou plochu. V okolí tohoto oltáře se pak nachází packy monster. Po zabití těchto monster se vám zpřístupní totem, a bude tak umožňeno zapnout mechaniku.

Ta oživí veškerá monstra, která zemřela ve vyznačeném okolí totemu a navíc samotný totem začne působit neplechu. Ať už začne vysílat lasery, boostovat monstra nebo cursovat hráče. Vždy se snaží nějakým způsobem znepříjemnit hraní.

Tribute a defer?

Po zabití všech monster se vám znovu zpřístupní totem a vy si můžete vybírat z odměn, které jsou vám představeny. Tyto předměty si kupujete za novou “měnu” získanou právě zabíjením monster v Rituálech.

Může se však stát, že se vám nepodaří získat dostatečné množství této měny, a vy si tak nebudete moci koupit vámi zvolený předmět. Nemusíte však truchlit. Hra nabízí možnost nákupu předmětu “na splátky”. Takzvaný defer.

Defer vám umožňuje zaplatit 15% z ceny předmětu a odložit si ho na příště, kdy bude navíc o 10% levnější. Na příště však neznamená, že ho budete mít vždy hned v další mapě, ale třeba až později, za několik map.

Vzácně se pak může stát, že se vám naroluje speciální pool předmětů (pouze currency, karty, unikátky), a pokud si defernete předmět právě v tomto poolu, objeví se vám znovu až s dalším tímto poolem.

Jak dlouho ale takový item vydrží? Takto odloženému itemu se bude pokaždé, když ho znovu potkáte, vracet cena k ceně původní – tedy pokud na něj opětovně nedáte Defer. Jakmile se dostane na původní cenu, musíte ho buď koupit nebo opět odložit – pokud tak neučiníte, item zmizí a už se vám nenabídne.

To, že je item k vidění “naposledy”, je možné poznat podle červeného rámečku, pokud kliknete na defer. Itemy se žlutým rámečkem příště uvidíte – itemy s červeným už ne.

Reroll odměn

V případě, že se vám žádná z odměn nelíbí máte také možnost za 2000 Tribute celý pool odměn změnit. To se vyplatí v případě, kdy nemáte co koupit a chcete tak zvýšit šance na nalezení zajímavého předmětu.

Dejte si však pozor! Nikdy nererolujte pokud nemáte alespoň 4000 Tribute, protože se pak stane, že si nebudete moci defernout ty vzácné předměty a Vás to pak bude mrzet. Můžete pak dopadnout podobně jako hráč na obrázku níže.

Jak získat více tribute?

Logicky by někdo mohl vyvodit, že čím víc monster u totemu zabije, tím více bude mít Tribute. Je to pravda pouze z části. Platí to pouze v případě, že se monstra nachází ve vyznačené zóně Rituálu už od spawnu. Nemá tedy smysl do místa vodit další monstra.

Co však může pomoct, je využití různých způsobů, jak zvednout monster quantity na mapě. Ať už rollováním map, použitím scarabů, zana modů nebo master misí. Ve chvíli, kdy na mapu spawnete více monster, logicky se jich spawne více i poblíž totemu a vy jich budete moci více porazit = více tribute.

Zároveň platí, že ne každý Ritual v mapě má stejný počet a “kvalitu” mobů. Víme ovšem, že monstra z jich udělaných rituálů se nám ve stejné mapě přenáší na rituály další. Pokud byste teoreticky chtěli ritual opravdu min-maxovat, je potřeba odeběhnout celou mapu a až poté dělat rituály. Pokud totiž máte Ritual třeba u bosse, a uděláte ho jako první – tenhle boss bude ve všech dalších rituálech té mapy. A za bosse je Tributu fakt spousta.

Ritual Vessel

V rituálech můžete také nacházet úlomky Vialu, které po složení vytvoří lahvičku, do které můžete ukládat monstra ze zabitých rituálů v dané mapě. Tuto lahvičku pak můžete přihodit do map device a zvednout tak spawn monster v rituálech na mapě.

To znamená, že si nejenom vytvoříte mnohem náročnější mapu, ale také dostanete z rituálů mnohem víc tributu a lepší pool odměn.

Tipy a triky jak na rituál

  1. Zpočátku se nezdržujte s prohlížením lootu a nejdříve vyčistětě všechny rituální místa.
  2. Mějte nastavený dobrý lootfilter a TradeMacro
  3. Následně si pak pořádně prohlídněte co vám rituál nabízí, koukněte opravdu na všechno. Můžete najít vzácnou kartu, prophecy nebo vážně dobře narollovaný item.
  4. Předměty v levém horním rohu jsou nejvzácnější = ty prohlížejte jako první
  5. Nezapomínejte na defer

Tohle jsou naše tipy jak na Rituál. Máte nějaké další? Podělte se s nimi do komentářů.

Subscribe
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marco

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, jestli plánujete zase někdy návod na challenge, jako jste to udělali v lize Delirium?

DJKiller

Návod na Challenge tuto ligu určitě plánujeme, dříve či později se zde objeví! Všichni chtějí hideout a ne všechny challenge jsou úplně jasné, takže se, doufáme, bude hodit 🙂

Predator
Hiero

Zdravim, jen bych chtěl upřesnit část “Vzácně se pak může stát, že se vám naroluje speciální pool předmětů (pouze currency, karty, unikátky), a pokud si defernete předmět právě v tomto poolu, objeví se vám znovu až s dalším tímto poolem.
itemy které se objeví v tomhle poolu se mužou po deferu objevit kdykoli a v jakýmkoli poolu (hodněkrát otestováno) a né až v dalším stejným poolu. jinak super článek 🙂