Jak si vedou Atlas Passive Pointy?

Zajímalo Vás, jaké Atlas Passive pointy jsou nejlepší a nejpoužívanější? Již není třeba déle čekat.. Dnešní článek pokryje všechny tyto touhy.

Tato data obsahují všechny hráče, kteří odemkli alespoň jeden Atlas Passive point. Řazení používanosti je pak dle standardu.

Glennach Cairns

Legion vede! Jak by taky ne, když díky němu lze vydělávat obrovské množství currency. V Hardcoru je poměr menší primárně asi kvůli tomu, že Legion lze považovat za poměrně nebezpečný encounter.

Haewark Hamlet

Kde je Harvest, tam je nejvíce pointů. Nikoho to asi nepřekvapuje. Harvest je opravdu silná mechanika a na trade lize lze velmi dobře abusovat díky tradingu přes discord.

Za povšimnutí stojí větší využívání Essence v SSF ligách, kdy Essence umožňují poměrně slušně deterministicky craftit.

Není se čemu divit, že Beyond je méně využívaným na HC ligách, ono i na softcoru je dost nebezpečné ho běhat 🙂

Lex Ejoris

Delirium je jedna z nejoblíbenějších lig, která v poslední době vyšla a tato čísla to jen potvrzují. Nižší procento u HC hráčů zase potvrzuje to, jak rippy tato mechanika je. Stejně tak je na tom Metamorph, kde se insta killy rozdávají na první pohled.

Perandus v SSF ligách jistě nepřekvapuje. Jakákoliv sebemenší možnost získat Headhuntera mimo trade ligu je zajímavá.

Lex Proxima

A zase ten Harvest :). Co je ovšem překvapující, je nižší procentu u Delve mechaniky. Alespoň v redakci jsme čekali trochu vyšší procento… i když soupeřit oproti Harvestu je skoro nemožné.

Za povšimnutí pak stojí i procentuální rozdíl v passivce Seance mezi HC a SC ligami, který odráží obtížnost této mechaniky.

Lira Arthain

V tomto regionu můžeme vidět “nejvíce vybalancované” rozložení jednotlivých passivek.

Vyšší využívání Heist passivek lze vysvětlit tím, že na v SSF ligách není možnost tradovat dobré replicate unikátky a Alternate quality gemy.

Velmi překvapující je velké procento v Blight lize, která je hráči velmi neoblíbená, přesto však nejvíce volená.

New Vastir

Legion, Legion, Legion.

Mimo Legion nemá New Vastir moc co nabídnout. Abyss je poměrně nezajímavý, Delve mezi hráči málo oblíbený a Anarchy? To ještě existuje?

Tirn’s End

Delirium a Bestiary jsou oba silní hráči. Bestiary liga se začíná těšit větší pozornosti, protože hráči si začínají uvědomovat její sílu. Crafty, které lze v Menegerie dělat, jsou opravdu silné. Není se pak čemu divit, že na SSF lize má větší využití.

Valdo’s Rest

Všemi opěvovaný, Harbringery zabydlený, region. Jedna z několika nejlepších passivek pro vydělávání currency, díky passivce Diplomatic Escort.

Znovu překvapující je umístění Blightu a Betrayal. Blight je neoblíbený a Betrayal přespříliš složitý pro nezkušeného hráče, přesto mají celkem solidní procentuální podíl.

Uncharted Realms

Rozhodně je potřeba se podívat i na Uncharted Realms, tedy passivky pro celý Atlas. Menší procenta u lig jiných než standardu jsou z toho důvodu, že je obecně velmi těžké, se dostat do tak pokročilé endgame.

Nikoho jistě nepřekvapí obrovské využití Zany, kvůli možnosti farmit Harvest, ani 25% šance na dvojí progress pro Conquerory.

Nízké využití Synthesis bonusů lze pak vysvětlit tím, že Synthesis mapy padají obecně velmi málo a nevyplatí se tak do nich dávat pointy, oproti jiným, lepším passivkám.

Je rozhodně zajímavé vidět rozdíly mezi SC, HC a SSF ligami a popularitou jednotlivých passivek. Je zřejmé, že každý region má svoji velmi silnou passivku, kterou si vybírá většina a naopak slabou, kterou má minorita hráčů. Co bude však ještě zajímavější je to, zdali se v následujících ligách udělají nějaké změny. Za redakci by bylo rozhodně fajn přidat do regionu nějaký způsob, jak spawnovat Synthesis mapy, či nějak zajímavěji pojmout ligy jako jsou Abyss, Breach nebo Anarchy, aby nebyly úplně mrtvými kandidáty.

Jak jste na tom vy? Kolik passivek jste alokovali a jaké změny byste chtěli v budoucnu vidět?