League Starter Buildy pro 3.17 a soutěž!

Siege of the Atlas a Archnemesis jsou ligou s buffnutým selfcastem a bow skilly. Zároveň nedošlo ani k tolika nerfům, jak jsme očekávali, a díky tomu může přicházet rozhodovací paralýza. Nenechejte tedy výběr buildu na poslední chvíli a nechte si poradit s buildem pro start ligy.

Jaký build bude vhodný?

S novou expanazí a ligou, která je zaměřená primárně na bosse, by spousta hráčů mohla tvrdit, že ideální výběr bude bosser. My si ale myslíme, že ne. Díky novému Atlasu se totiž již od začátku můžeme specializovat na to, co zrovna chceme. Pokud tedy budeme chtít již od začátku farmit mapy a nic jiného, tak můžeme. Výběr buildu by tak měl probíhat v závislosti na naší strategii a hlavně tom, co se nám líbí, nebo co chceme zkusit.

Jelikož se meta zase tolik nezměnila, dalo by se říci, že najít fungující build bude jednodušší, než tomu bylo v posledních dvou ligách. Pojďme se tedy podívat na výběr různých buildů, se kterými bude možné ligu odstartovat. 

Ověřené build guidy

Hype této expanze je obrovský a tomu odpovídá i počet build guidů, které můžete na internetu najít. Níže najdete výběr několika buildů od známých PoE streamerů a Youtuberů, které by mohly být na start velice dobré. Pravidlem je, že součástí videa či psané formy je i Path of Building, kde najdete veškeré detaily.

Righteous Fire je velmi jednoduchý mapovací build s velice dobrou guide od Zizarana. Je to v podstatě takový walking simulátor, který hráčům umožňuje výběr sekundárních skillů. Tento build je schopen zvládnout veškerý content.

Zizaranovy guidy jsou dobré a vždy máte jistotu, že budou fungovat. Není se tak čemu divit, že zde v seznamu najdete další z nich. Skeleton mágové jsou jedním z nejlepších summoner buildů, který vám umožní pokořit veškerý content ve hře. Vyžaduje však několik unikátek, a díky jeho velké oblíbenosti se obáváme, že nebudou tak dostupené, jako v minulých ligách.

Pokud nechcete moc experimentovat a chcete vsadit na nějakou jistotu, Subtractemova Bane Occultistka je rozhodně správnou volbou. Od minulé ligy dostal build několik vylepšení, díky čemuž je ještě silnější a odolnější.

Esorovo guidy jsou také neuvěřitelně dobře zpracované. Touto se však opravdu vyšvihnul. Povede vás za ruku od první úrovně až po endgame, který hravě zvládá. Pokud se vám tedy líbí zelené lahvičky a rychlý průchod akty, zkuste Poisonous Concotion.

Určitě nemůžeme vynechat ani tento velmi vyhypovaný build, který se objevil ještě před vydáním patch notes. Patch notes jen ukázaly, že bude ještě silnější, než si tvůrci mysleli. Explosive Arrow je jedním z top league starter skillů, má však svá ALE.

Je to totem build, je to delayed damage skill – musíte tedy čekat, než se damage udělí. Pokud nemáte rádi tento playstyle, nenechte se napálit a vyberte si raději jiný build.

Cold DoT Occultistky jsou již dlouhodobě v Path of Exile solidním buildem, který se rozhodně hodí na league-start. I když se dá hrát tenhle build i “složitě”, věříme, že ho dokáže zvládnout i úplný nováček. Díky zaměření na cold damage je na tom build skvěle i s defensívou – už jen díky zpomalení nepřátel.

Hledáte nějakou ne úplně složitou klasiku, která se dobře hraje? Chcete build, který se dá hrát jednou rukou, abyste mohli druhou pojídat sušenky nebo pít pivo? Cyclone Slayer je v tom případě rozhodně skvělou volbou.

Tento build rozhodně nebude pro každého – styl hraní skillu Spectral Helix vám nemusí vůbec vyhovovat. Pokud si na něj ale zvyknete, jedná se o jeden z nejsilnějších skillů ve hře a tento build bude výborný league-starter. Skvělá defensíva i dostatek damage na budgetu.

Rozhodně nesmíme zapomenout na Enkiho! Díky buffům, které přicházejí s 3.17, se Enki rozhodl oživit svoji Arc witchku. Ta je pro mnohé hráče velmi nostalgickým buildem, se kterým začínali hrát PoE. Proč? Protože je to jedna z nejpodrobnějších guide na oficiálním fóru a zároveň je Arc skvělý autotargetovací skill.

Soutěž – který build budete hrát vy?

Ať už si vyberete jeden z námi představených buildů, najdete nějaký jiný, nebo se do hry pustíte s buildem vlastním – se 100% jistotou se dá říci, že nějaký build hrát prostě budete. Pokud chcete získat prostředky do Steam peněženky, za které můžete do PoE například pořídít mikrotransakce, stačí už jen udělat jediný krok.

Jaký build budeš hrát na Archnemesis lize?
18
Napiš nám do komentářůx
Odpověď na tuto otázku v komentářích je to jediné, co je zapotřebí udělat pro šanci na výhru jedné 25€ poukázky do Steam peněženky!

Výherce vybereme v úterý 08.02.2022 a vyhlásíme ho níže v komentářích pod tímto článkem. Ujistěte se, prosím, že při přidávání komentáře zadáte správný e-mail, jelikož na něj bude v případě výhry Steam poukázka naším týmem zaslána!

Partner soutěže

Hlavní díky samozřejmě patří partnerovi soutěže Herní-kupony.cz, který věnoval uvedený kupon do vaší Steam peněženky. Herní-kupony.cz jsou na trhu již velice dlouho, jsou u nás největším oficiálním prodejcem kuponů do her a je u nich možné zakoupit právě i poukázky na Steam. Důležité pro nás hlavně je, že jde o profesionály a kupony, které prodávají, jsou oficiální a legální.


Jaký build budete hrát? Napište nám to do komentářů, ať už pro šanci na výhru, nebo pro inspirování ostatních hráčů!

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest
50 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline komentáře
Zobrazit všechny komentáře
Ferenc

Asi zkusím nějaký bow bild, když to boostli. Nejspíš Tornado Shot Deadeye. A nebo Cyclone Slayera… No bude to zase jízda 😀

Sonic__CZ [PS4]

ale Cyclon-Slayera neboostli né?

killerfromcz

po nekolika ligach zas testnu Enkiho a Arc witch jako starter a pak bych sel do nakyho bow bildu

majkl
Jaký build budeš hrát na Archnemesis lize?" Číst vice »

Nakonec jsem se po dlouhém rozhodování mezi dvěma buildy rozhodl pro ten třetí Ice Trap Saboteur 😀

xPh2nDAx
Jaký build budeš hrát na Archnemesis lize?" Číst vice »

Coc arc

Nojejj

Po dlouhé úvaze pojedu EA elementalistku, tak snad to nedopadne jako minulou ligu, kdy jsem se se starterem nedostal ani do žlutých map 😀

Otheymus

Absolution Necromancer

Ghost

Zddarec, zacnu cyclone slayerem a pak asi neco s lukem 🙂

LeGy
Jaký build budeš hrát na Archnemesis lize?" Číst vice »

Storm Brand Inquisitor

Kubička

Na tohle jsem hodně zvědavý!

Patrik Friso
Jaký build budeš hrát na Archnemesis lize?" Číst vice »

dancing dervish minion build 🙂 inspirovany od GhazzyTV

Trotl
Jaký build budeš hrát na Archnemesis lize?" Číst vice »

vlastny

Jan Pirkl
Jaký build budeš hrát na Archnemesis lize?" Číst vice »

Cold Snap Vortex Occultist

Nalley

Začnu tím, co umím nejlépe – rozbíjením flašek o zem. Potom nejspíše IceShot na chill v mapách, ale nejdřív si chci alespoň projít nový kontent.

Petr
Jaký build budeš hrát na Archnemesis lize?" Číst vice »

Našel jsem si pár buildů na Inquisitora, protože rozhodnutý že chci hrát za něho. Z tich pár buildů jsem si podle vlastního uvážení udělal jeden build který budu hrát. Sice jsem začátečník v téhle hře, takže nevím jestli to bude funguvat, ale doufám že bude.

stiglar

nebojím se a půjdu do léty ověřeného buildu, který je bufnutý a nerfnutý… takže uvidíme:
Bude to : Ascendant IcestormCWCcyclone, takže uvdíme bufly skill, mechaniku a debufly cwc… ale podle propočtů by to měl být boost 🙂

Laernas
Jaký build budeš hrát na Archnemesis lize?" Číst vice »

Pro začátek Phys traps od Big Ducks, pak asi novou srdcovku RF od Pohxe <3 Případně hromadu altů na lvl 80 jako minulou ligu 😀

ogredamage

Zkusím si zahrát forbidden rite self-cast.

Lizardor
Jaký build budeš hrát na Archnemesis lize?" Číst vice »

tentokrát Cyclone Slayer :))

Nudle

Opráším Ice novu selfcastěnou na Frost bolt na SSFHC, uvidíme jestli se dostanu s tímto startrem přes lvl 90, to je vždycky takový checkpoint. :p

Honza

Bow build

LoBlader

Ice trap saboteur.

Yeedlo
Jaký build budeš hrát na Archnemesis lize?" Číst vice »

Přemýšlel jsem nad RF, který jsem ve Scourge chtěl zkusit, ale nestihl. Nakonec vyhrál cyclone slayer 😀

Hopajzaak
Jaký build budeš hrát na Archnemesis lize?" Číst vice »

Cyclone Slayer

Fanky

Jsem zvědavý na tuto ligu.

Naposledy upravil Fanky před 11 měsíců
Fanky
Jaký build budeš hrát na Archnemesis lize?" Číst vice »

Já pro tentokrát zkusím Righteous Fire Inquisitor, díky za pomoc při výběru 🙂