Nová liga a expanze, která změní, jak hrajeme PoE, je tu!

Věříme, že většina hráčů má ze streamu, kde se odhalila expanze 3.15 a nová liga Expedition, velice rozporuplné pocity. Doufáme však, že je to krok správným směrem a PoE nás bude bavit ještě víc než kdy dřív.

Jelikož změn a novinek je spousta, tak si v tomto úvodním článku v rychlosti představíme, co všechno nám GGG oznámilo a v dalších, již podrobnějších článcích, se na daná témata podíváme do hloubky.

Tento úvodní článek pro expanzi s číslovkou 3.15 budete moci využít jako rozcestník k dalším článkům. Odkazy na jednotlivé články poté naleznete v korespondujících sekcích níže – hned jak budou napsané. 🙂

Začneme zlehka, těmi příjemnějšími novinkami, na které jsme se všichni extrémně těšili a doufali, že nám neukáže GGG novou ligu Ritual 3.0. Naštěstí nám ukázali ligovou mechaniku, která není kruh, kde budeme zabíjet monstra – hurá!

V lize Expedition se vydáme po cestách civilizace Kalguurů a budeme objevovat dávno zapomenuté relikvie. Ale nebojte, archeologové z nás nebudou, na vykopávky si místo štětečků připravte pořádnou dávku dynamitu.

Čekají nás záplavy nemrtvých Kalguuranů, noví bossové, lehká alternativa k endgame mapám a především loot a zajímavý styl barteru s 4 novými NPC, které nás budou cestami provádět.


Detailnější infomrace o lize Expedition se můžete dozvědět v našem článku věnovaném přímo této lize.

Součástí updatu 3.15 je obří balančí nerf hammer. Ať už si vzpomenete na cokoliv, co je teď brutálně OP, dá se předpokládat, že to dostane brutální nerf.

GGG se tímto pokouší hru lehce zpomalit a přiblížit více stylu hraní, který jsme viděli na záběrech z Path of Exile 2 – ačkoliv styl hraní z těchto záběrů všem hráčům přišel skvělý, extrémní nerf snad všeho dokáže v tuto chvíli vyvolat určitou nervozitu.

Pravdou ovšem je, že Path of Exile získalo úspěch díky své komplexnosti a tomu, že šlo o těžkou hru. O tom druhém, tedy obtížnosti, by se dnes již dalo dost spekulovat a GGG chce tímto krokem hru ztížit.

Co vše se nerfne?

Tou největší a na první pohled naprosto nejbrutálnější změnou, je nerf flašek. Flašek, u kterých je většina hráčů zvyklá mít je neustále zapnuté. Flašek, které nám dodávaly imunitu na cursky, elemental ailmenty a podobně. Tak přesně takhle to už fungovat nebude.

Další změny proběhnou na úrovni samotných skillů a support gemů. Velice silné skilly dostanou nerf a obří část support gemů taktéž. Zmíněno bylo například Controlled Destruction, které nyní dává reduced critical strike chance, po novu by mělo dávat less critical strike chance a podobným stylem se nerfnou i další supporty.

Vedle toho dojde ještě k zesílení monster v prvním aktu – mobové budou inteligentnější a nebezpečnější. Tento trend můžeme poté očekávat i v dalších expanzích pro další akty.


Detailněji se o těchto změnách dočtete v našem článku věnovaném balančním změnám.

No ale abychom nebyli jen smutní, GGG si pro nás připravilo extrémní nášup nových skillů a supportů. Celkově je jich 19 a skoro všechny vypadají naprosto epicky.

GGG si tentokrát řeklo, že udělá něco pro každou Ascendency ve hře – na své by si tedy měli přijít všichni hráči bez výjimek. No a jelikož dojde k extrémním balančním změnám – není lepší čas na vyzkoušení nových skillů než teď! Přece jen – ty staré, se kterými hrajete vždy, možná už nebudou dobré. 🙂


Detailněji se o všech nových skillech rozepíšeme již brzy! Jestli máte ale už teď nápady na buildy s těmito novými přírůstky, napište nám do komentářů, rádi je v dalších článcích zmíníme.

Psal se rok 2018 a dalo by se říct, že šlo o rok, kdy snad všechny hry měly svojí “Royale” verzi – tak moc oblíbený tento herní styl byl. No a GGG si řeklo, že by byli asi schopni podobný mód vytvořit za pouhý 1 den. Řekli tak všem vývojářům, ať věnují každý maximálně 1 den vývojí Royale módu.

No a na apríla 2018 se objevilo všude, že GGG vydává Path of Exile: Royale – všichni si mysleli, že jde jen o srandu a nejapný vtípek, ale ve hře tenhle režim vážně byl. Bohužel však jen na extrémné krátkou dobu.

Hráče však tento mód tak bavil, že GGG nedali pokoj a přes 3 roky v kuse vývojáře otravovali, že Royale chtějí zpět. Ten den nyní přišel a tím dnem bylo oznámení nové expanze 3.15.

Royale se však nevrátil ve své původní podobě, ale je brutálně vylepšený – no mrkněte se sami na video níže:


Royale mód je dostupný již nyní, takže doporučujeme nečekat a jit si užít vaše první dobré PvP ve hře Path of Exile už teď!

Jak se vám nová expanze líbí? Myslíte si, že je brutální nerf snad všeho správným krokem, nebo nejste fandové změn, které nás čekají? Přijďte s námi novinky probrat v neděli 18.07. na Exiles.cz Podcast, startujeme v 19:00!

Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments