Nový Atlas a Odložení Updatu 3.13

Ne vždy jde vše dle plánů… to ale neznamená, že se nemáme na co těšit!

Odložení nové ligy a updatu 3.13

Minulý týden v úterý se stala věc, která na první pohled s Path of Exile možná vůbec nesouvisí – odložení dlouho super-ultra-očekávané hry Cyberpunk 2077 na 10.12.2020. Jenže ono to spolu souvisí (nová liga měla vyjít 11.12.2020) a kdo sleduje Twitter Bex z GGG, nemusel ani čekat na žádné oficiální oznámení:

Ne moc dlouho po tomto Tweetu přišlo již ono oficiální oznámení a nová liga včetně updatu 3.13 byla odložena na leden 2021.

Proč se liga odložila kvůli Cyberpunku?

Chápeme a věříme, že spousta lidí, kteří nemají v úmyslu Cyberpunk při jeho vydání jít hrát, může být naštvaná, nebo minimálně rozladěná. Toho si je vědomo i GGG, ale pravdou je, že odložení je zřejmě ten nejlepší krok. Podobnou situaci mimochodem zažívají i jiná herní studia a to třeba Rockfish Games, kteří odkládají ze stejného důvodu svou hru Everspace 2.

Samotný důvod je vlastně úplně prostý – na Cyberpunk čeká až moc lidí a i když ho nebudou první dny po vydání hrát, budou koukat na své oblíbené streamery… kteří budou s velkou pravděpodobností hrát Cyberpunk.

Málo hráčů + Málo streamerů = Mrtvá liga

Věříme, že většina Path of Exile hráčů je velice “podobná” a nejvíce si užívají právě start ligy. Na startu ligy je nová ekonomika, všichni mají chuť vše pushovat, zkoušet nové věci, chlubit se prvními super-dropy na lize a sledovat skvělé klipy streamů prvních dní.

A teď si představte, že liga by vypadala (protože by to tak bylo) na svém startu 11.12.2020 jako většina lig v druhé polovině, minimálně tedy aktivitou. Nebylo by se komu chlubit, s kým soutěžit, trade na trade ligách by byl polomrtvý a ve finále by nebylo ani moc těch klipů ze streamů.

GGG tohle ví a svým způsobem to má dost podložené i daty a sami uvádějí, že první dny / týdny ligy jsou pro ně to nejdůležitější. Detailněji se o tom rozepsali i ve svém zdůvodnění odkladu – ve zkratce v něm ale najdete to stejné, co ve výše uvedených odstavcích.

Máme se i tak na co těšit!

Odložení nové ligy popravdě není žádná tragédie a minimálně za tým Exiles.cz rozhodnutí GGG věříme a jsme za něj vlastně rádi. V mezičase nás prý ovšem čeká několika-týdenní event (možná dlouho očekávaný Flashback), abychom se v prosinci zabavili.

Dalším plusem je, že GGG bude mít trochu více času na vypilování ligy a snad tedy i méně bugů při startu, což bude tentokrát extrémně důležité.

Nová liga = nový Atlas

Již nějakou dobu zpět totiž GGG oznámilo, že update 3.13 dělají trošku “jinak” a i oznámení ligy bude trochu jiné, než jsme zvyklí. Tou důležitou novinkou bylo ale také poodhalení toho, že v této expanzi nás čeká nový Atlas.

Neznamená to ovšem, že by ještě v prosinci dále pokračoval vývoj ligy 3.13, ta bude prý k původnímu datu vydání hotová a vývojáři se přesunou k pracím na updatu 3.14. Testeři ale budou mít spoustu času navíc, a tak věříme, že lednová liga bude naprosto bezchybná! (nebo v to tajně aspoň doufáme)

Vše si probereme na Podcastu!

Již zítra (v neděli) v 19:00 nás čeká další Exiles.cz Podcast, kde si veškeré dění posledních dní a týdnů probereme. Rádi s vámi na streamu taktéž probereme teorie, jak se změní Atlas.

Nebude ale chybět také pokec o aktuální lize Heist, běhání šílených duplikovaných Grand Heistů, které fungují jako tiskárny na Exalty, a také si popovídáme o ekonomice této ligy.

Podcast, jako vždy, proběhne na našem Twitch kanálu ExilesCZ. Pokud stream nestihnete, bude na vás čekat záznam na našem Youtube ExilesCZ.

Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kmínek

Pěkné shrnutí a těším se na podcast 🙂