Path of Exile: Echoes of the Atlas

Tak to byla masivní dávka informací! Již po prvních patnácti minutách jsme si říkali, že toho na nás GGG hází docela dost, ale nakonec jsme za to rádi. Takhle krásně a podrobně představenou expanzi a ligu jsme ještě nikdy neměli.

V tomto úvodním článku si tak v rychlosti představíme, co všechno oznámení přineslo a v dalších, již podrobnějších článcích, se na daná témata podíváme do hloubky.

Tento úvodní článek pro celou expanzi Echoes of the Atlas a verzi hry 3.13 budete moci také využít jako rozcestník k dalším článkům. Odkazy na jednotlivé články, kde se věcem budeme věnovat detailněji, poté (jakmile budou hotové) naleznete v korespondujících sekcích níže.

Dejte nám také do komentářů vědět, jestli se vám tento styl článku na úvod ligy líbí. Vítáte jednotlivé klikatelné sekce (viz níže) a takovýto rozcestník, nebo máte raději klasický článek i kdyby byl delší a vydaný déle?

Expanze Echoes of the Atlas

Součástí updatu 3.13 je velká expanze hry s názvem Echoes of the Atlas. Expanze, narozdíl od prosté nové ligy, se do hry přidává rovnou “napevno” a již se dnem vydání stává nedílnou součástí hry (i na permanentní lize Standard/Hardcore).

O čem expanze tedy je?

Vylepšování class, vybavení, pasivního stromu a teď navíc i Atlasu! V expanzi Echoes of Atlas dostává pasivní body právě i ten. Nejenom, že si tak můžete vybrat, který content budete potkávat častěji, ale ještě si můžeme craftit watchstones, abychom zlepšili naše odměny.

Expanze bude navíc hodně boss-centrická, což je vždycky super! Nově na naše souboje s bossi bude totiž dohlížet Maven, zaporačka, která nás bude zvát do své arény.

Tam budeme podstupovat souboje, o kterých se nám nezdálo ani v nejhorších nočních můrách. Bojovat totiž v relativně malé aréně, kde bude až 10 bossů najednou? A co teprve samotná Mave? Bude to masakr a samozřejmě, budou za to rewardy!


O jednotlivých možnostech vylepšování Atlasu si můžete přečíst v našem článku Echoes of the Atlas – Vylepšování Atlasu

Aby toho nebylo málo, tak se k nové expanzi přidává ještě liga Ritual. Když jsme viděli název a to, jak to celé vypadá, v hloubi duše jsme si přáli nějakou reinkarnaci talismanů a shrinů. Nicméně nejsme zklamaní! Dostáváme přesně to, co jako hráči Hack and Slash RPG chceme. Monstra a loot!

Probíhající rituál

V lize Ritual se hráči dostávají do situace, kdy musí porazit nejenom monstra, která Oltář oživí, ale překonat i samotné síly onoho oltáře. Každý další rituál je pak náročnější a nabízí lepší odměny. A ty odměny nebudou úplně random!


Detailnější infomrace o lize Ritual, a o tom, že nebude ani trochu chudá, najdete v našem článku Path of Exile: Ritual

Pokud vás zajímají nějaké league start buildy na Ritual, mrkněte na náš článek Bude můj build hratelný v 3.13 a seznam league starter buildů

Harvest se vrací, Heist zůstává – čekali jsme vůbec něco jiného?

Harvest je zpět – i když trochu jinak

Hurá! Původní Harvest jsme měli rádi. Ten nový budeme milovat. Nově totiž budeme chodit již do předem připravené zahrádky, kde nás budou čekat semínka na sklizení. Následně pak rozsekáme pár světélkujících monster a budeme si moci užívat deterministického craftění.

Heist zůstává a bude lepší než dřív!

Že zůstává Heist nás nepřekvapuje. Liga byla vážně skvělá. Vrací se s menšími změnami… k lepšímu. Zloději budou levelovat mnohem rychleji, markery budou dropovat ve větších stacích a questové contracty budou padat z beden ve chvíli, kdy na ně budeme mít nárok. Kontrakty jako takové začnou padat od Aktu 6.

Že přijdou nové skill gemy a nějaké buffy/nerfy ascendancí jsme čekali, ale totální rework 3 slabších ascendancí nás mile překvapil.

S novou expanzí tak přichází 2 nové skill gemy, rework Inquisitora, Deadeye a Elementalisty a úpravy všech ascendancí! Zmíněno při oznámení bylo také, že cca 40 stávajících skillů dostane nějaký ten buff / rework.


Změny v Ascendencích a league start buildy naleznete v našem článku Bude můj build hratelný v 3.13 a seznam league starter buildů


Všechno to zní až nereálně skvěle, co říkáte? Do vydání (i po vydání) této expanze vám budeme přinášet detailní články o jednotlivých novinkách a mechanikách. V mezičase si můžete nicméně pustit oficiální video totálně nabité informacemi, které bylo součástí živého streamu.

Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Rimtech00

Těšime se a moc !!! jinak pěkně schrnuto 🙂

Last edited 3 měsíců před by Rimtech00
Natty

Dle mého naprosto super nápad mít takovýto úvodní článek jako rozcestník, kam se budu moci postupně vracet a skrze něj se dostávat na nové články, alespoň je to pěkně rozdělené. 🙂 Což mě dostává i k těm rozklikatelným sekcím, to je naprostá bomba! Jen tak dál.

Co se týče nové ligy, hrozně se těším, jsem na to zvědavá. Harvest mě původně moc nenadchl, ale teď to bude pro lidi jako jsem já určitě i schůdnější. Rychlejší levlení v Heistu mi taky udělalo radost. Plně spokojena! 😅