Path of Exile: HEIST aneb Update 3.12

Chybělo vám vždycky v PoE něco málo záporáctví? Co třeba někoho okrást, vypáčit zámek,… však my vás i nás moc dobře známe a moc dobře víme, že jakmile je ve hře možnost lockpicku, neodoláte. Nový update Path of Exile: Heist nám konečně trochu této zábavy do hry přidá!

Nová liga Heist

Bude to kočka s monoklem, 13 nových NPC, obr nebo 900 “nových” skill gemů? Tímhle teasovala Bex_GGG na svém Twitteru novou ligu.

Nakonec se ukázalo, že to bude všechno! Takže se máme sakra na co těšit! Nejvíc samozřejmě na tu kočku. Liga jako taková vychází 18. září ve 21:00 našeho času a v následujících řádcích se podíváme na to, co nám přinese.

Co je na plánu?

Path of Exile: Heist

V nové lize Heist budeme jako hráči asistovat 13 různým zlodějům (oni si říkají specialisté) v jejich cestě za Velkou Loupeží. Čeká nás plánování u hranatého stolu, itemizace a skládání vlastního týmu pro danou loupež.

Během loupeže můžeme hrát víc stealthy a plížit se mezi patrolami, vyhýbat se pastem nebo například alarmům a dostat se až do zdárného konce k velké odměně.

Ale aby to nebylo tak jednoduché, nic nejde podle plánu… a nastanou komplikace.

Specialisti a jejich vybavení

Každý ze specialistů má, jak již název napovídá, nějakou svoji specializaci, která se váže na různé staty (páčení zámku, odstraňování pastí a překonávání překážek). Po každé úspěšné loupeži dostane specialista zkušenosti, čímž se mu zlepší jeho statistiky.

Sulphur Blowtorch - vybavení pro specialisty

Obrázek 1 z 2

Tyto staty se pak využívají k tomu, aby vaši specialisté mohli nosit lepší předměty, které budou dále vylepšovat nejenom jejich loupežné statistiky, ale i ty ostatní.

Path of Exile: Heist

Běžné loupení a Velké Krádeže

Abychom mohli provádět loupežná přepadení, budou do hry přidány Kontrakty a Blueprinty, což jsou takové mapy, které obsahují důležité informace o vzácných artefaktech a jejich strážcích.

Tyto Kontrakty pak budeme nalézat po našich cestách Wraelcastem a Blueprinty pak převážně v mapách.

Blueprint - Bunker of Insulation

Obrázek 1 z 4

Blueprint, který funguje jako taková mapa a plán pro větší "vykrádačky".

Během loupeže budeme nalézat spoustu odměn a pokud se nám s nimi podaří utéci (pokud budeme chyceni o všechny předměty přijdeme), budeme je moci prodat a za novou měnu pak nakoupit lepší vybavení pro naše specialisty.

Unikátky a další předměty

Bude toho hodně…

Tak moc, že dostaneme dokonce nový slot! Vážně, ve 3.12 budeme mít jeden slot navíc, kam budeme moci vkládat trinkety, které budou zlepšovat dropy během loupeží.

Jeden z mnoha trinketů, který budeme moci najít či vycraftit.

Jako v každé lize i zde dostaneme nové unikátní předměty. Navíc však i dostaneme možnost získat i jejich repliky (takové “nepovedené” padělky pravých unikátek) a musíme říct, že je na co se těšit. Konkrétně se na ně určitě podíváme v jiném článku, teď jen pro představu pár obrázků.

Corpsewalker unikátní boty

Obrázek 1 z 5

Corpsewalker Carnal Boots

Těšit se také můžeme na experimentální zbraně, které přináší implicity, které se na daných předmětech normálně nevyskytovaly.

Nové enchanty na raritních itemech

Obrázek 1 z 2

Nové a předělané skilly

Posledních několik lig bylo zaměřeno na úpravu jistých herních mechanik a tahle se zaměřila na Curse a hlavně pak jejich self-casting.

Většina Curse bude přejmenovaná na Hex a dostane unikátní mechaniku DOOM, která říká, že pokud byla Hex self-castnuta, tak bude během svého působení zvyšovat svoji sílu.

Co by to bylo za ligu, kdyby s ní nepřišly nějaké nové skilly? Těšit se tak můžeme na Ohnivou Zeď, Černou Díru nebo třeba Ohnivou Salvu a další. Detailně si novinky rozebereme v některém z dalších článků.

Alternativní quality u skillů

V úvodu jsme zmiňovali, že přibude 900 “nových” skill gemů. Popravdě nebudou tak nové, jak bychom si mohli myslet, ale rozhodně jich bude 900. Gemy totiž nově dostávají alternativní kvalitu. Kvalita gemu mu přidává určité statistiky a vylepšuje tak jeho sílu.

Alternativní kvalita pak přidává jiné bonusy, a mění tak vhodnost gemů pro různé buildy. Čímž se nám otevírají dveře pro mnoho dalších brutálních buildů. A na to se fakt těšíme.

Alternativní quality u CoC

Obrázek 1 z 3

1% quality = 1% more attack damage

Závěrem

Když jsme viděli v redakci trailer, hned jsme věděli, že liga nebude jedna z nejjednodušších, a tak máme trochu obavy, aby to hráče neodradilo. Nicméně koncept jako takový je úžasný. V redakci se rozhodně těšíme, až se vydáme na naši první velkou loupež a taky na to, jak se nepovede podle plánu…

Rozhodně se těšíme na velké možnosti stavění nových buildů, díky alternativním gemům a replikovaným unikátkám. Na co se nejvíce těšíte vy? A jak se Vám vlastně líbilo odhalení nové ligy?

V následujících dnech se samozřejmě můžete těšit na další články, jako tomu bylo u předchozích lig, a rozšířit tak své zlodějské dovednosti.

2
Komentujte

avatar

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
hellercz
Člen

Rozhodně to zní lépe, než předchozí Stardew Valley liga. Víc mi to k žánru, jakým je poe, sedí. Jak to bude doopravdy, to se uvidí … aby to vše nebylo zase nějak moc překombinované, obtížné. Ale těším se.