Path of Exile: Ritual

Bude to ta nejlepší liga? Vedle obří expanze Echoes of the Atlas si užijeme v updatu 3.13 i klasickou 3 měsíční ligu, tentokrát s názvem Ritual. O čem liga bude?

Perfektní liga?

Během průběhu hrou budeme v této lize potkávat rituální oltáře, které nám do hry přinesou spoustu mobů navíc, něco málo výzvy a především odměny, které si budeme moci prakticky vybírat. Liga Ritual bude tak trochu něco jako Perandus na steroidech.

S Rituály to nebude jen tak

Jakmile potkáme takovýto rituální Oltář, budou kolem něj mobové, které musíme nejdříve pobít. Poté budeme moci aktivovat samotný Oltář – to zapříčiní, že se kolem Oltáře vytvoří uzavřený kruh a pobití mobové se oživí.

Aby toho nebylo málo, tak nám samotný boj bude znepřijemňovat i Oltář a to všemi možnými způsoby. V traileru jsme viděli například jeden Oltář, který nás bude krásně otravovat skvostnými lasery, které se budou točit dokola.

Za zabíjení těchto mobů a dokončení rituálu nás ale čeká odměna a to v podobě “Tribute”, tedy bodů, za které si u oltáře můžeme sami vybrat z nabízených odměn!

Více Rituálů = více odměn

V jedné lokaci budeme moci potkat dle všeho až 4 rituální oltáře, každý další rituál bude ale těžší a těžší. Tím hlavním důvodem je, že v druhém rituálu budeme bojovat jak s monstry “druhého ritualu”, tak s monstry z rituálu prvního. U čtvrtého rituálu se tedy pořádně zapotíme a budeme muset pobít velké hordy mobů.

Pokud to ale všechno zvládneme, čekají nás super odměny! Abychom to uvedli na pravou míru, tak každá lokace bude mít svůj “balíček odměn”, které si můžete za Tribute koupit. Rozhodně ovšem nebudete mít dosatek bodů na koupi všech věcí hned z pvního Rituálu.

Některé z odměn dokonce ani neuvidíte a budou se nám objevovat postupně s každým dalším rituálem v této lokaci. Pokud to váš build zvládne, bude rozhodně nejlepší s nákupem počkat až na poslední Rituál.

Ukládání odměn na později

Co by mohlo být lepší než si vybrat odměnu, kterou chcete? Co třeba nechat si ji na později (do dalších Rituálů v dalších lokacích) a ještě ji navíc snížit cenu? Přesně to nám Ritual dovolí pomocí tlačítka DEFER ITEM. Toto odložení a snížení ceny budeme moci provést i vícekrát – třeba až do doby, dokud si ho vážně nebudeme moci koupit.

Představte si tedy situaci, že se vám u Rituálu nabídne HeadHunter ale bude stát šílené množství Tribute. Stačí dát Defer a tím zaplatit 20% jeho ceny. Tím se vám přenese jako odměna i do dalšího Rituálu třeba v nové mapě. A pokud pořád nebudete mít dostatek Tribute v další mapě? Stačí dát znovu Defer… zní to skvěle, co říkáte?

No a pokud se vám odměny nebudou líbit vůbec? Přesně na to budeme mít tlačítko na přerollování odměn. Budeme ho moci použít v jedné lokaci ovšmem jen jednou a bude nás to stát trošku Tribute.

Ještě více mobů a odměn, prosím!

Aby toho nebylo málo a neměli jste pocit, že půjde o “chudou” ligu jak na odměny tak moby – v této lize budeme moci získat speciální itemy “Ritual Vessel”.

Jakmile budeme mít takovýto Ritual Vessel a dokončíme Ritual, budeme moci veškeré moby z tohoto Rituálu, které jsme pobili, uložit do téhle flaštičky. Následně ji budeme moci přidat k mapě stejně jako třeba Scaraby či fragmenty.

Výsledkem je, že budete moci udělat naprosto extrémní mapu, ke které dáte až 4 další Ritual Vessely – a budete muset během Rituálů porážet moby (a bosse,…) z předchozích 4 rituálů z těchto flašek. To nám samozřejmě zajistí více Tribute, ale je potvrzeno, že to zajistí i lepší odměny. Co více k tomu říct než jen, že se extrémně těšíme. Co vy?


Pokud vás zajímá více z content updatu 3.13, doporučíme se podívat na náš úvodní článek, který funguje i jako skvělý rozcestník.

2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Natty

No zatím to zní fakt dobře :))

Nortobo

Vyzerá to na fakt skvelú ligu ! Ďakujem za články, sú skvele a jednoducho popsané. Prezrádzajú presne tolko kolko treba, nie je tam veľa informácií aby nás neprešla chuť objavovať nové veci v PoE. Ďakujem