Přichází konečně pořádná alternativa pro PoE-TradeMacro?

Každý zběhlý hráč PoE zná komunitou vytvořený tool PoE-TradeMacro, který nám pomáhá určovat ceny předmětů a přidává jisté QoL featury. TradeMacro je ale již zastaralé, pomalé, a tak se na scéně pomaličku objevují tooly nové, které ho mají nahradit.

Proč se začínají vytvářet nové tooly?

TradeMacro jako takové funguje docela dobře. Stisknete klávesovou zkratku, otevře se vám UI, a to vypíše cenu předmětu. Problém ale nastává v tom, že UI je nepřehledné, nemoderní a rychlost vyhledávání je bohužel na bodě mrazu.

Hřebíčkem do pomyslné rakve je pak to, že nebere data z oficiálního webu PoE a poslední aktualizace byla před třemi měsíci.

S novinkami se roztrhl pytel

Alternativ pro TradeMacro se v poslední době objevilo hodně. Některé vypadají slibně, některé méně. V dnešní článku se ale zaměříme na jeden tool, který je vážně dobrý a po jeho nainstalování se už k TradeMacru nejspíš nevrátíte.

Pokud byste měli zájem podívat se i na jiné tooly, nahlédněte do tohoto vlákna na redditu a do komentářů pak dejte vědět, jestli se vám nějaký z nich líbil víc než PoE Overlay.

PoE: Overlay

Path of Exile: Overlay, tool, který umí vše, co zvládalo TradeMacro a ještě něco navíc. A to něco, znamená hodně.

Dříve, než se dostaneme k jednotlivým featurám, které Overlay zvládá, bychom chtěli vyzdvihnout jeho povedené a uživatelsky přívětivé UI, které nevypadá jako texťák z devadesátek, ale již na první pohled zaujme.

Základní featury

PoE Overlay umí stejně jako TradeMacro určovat cenu předmětů. A jde mu to dokonce stejně rychle, možná trochu rychleji. Jen pozor na to, kdy hrajete. Ve večerních hodinách, kdy je připojeno mnoho hráčů může běžet trochu pomaleji.

Výsledek vyhledávání ceny předmětu

Čím se liší od TradeMacra je to, že si můžete úplně navolit, jaké rozsahy affixů, implicitů, nebo barvy socketů budete vyhledávat.

A co víc, zvládá i konverzi currency!

Směna currency

Navíc v každém výstupu můžete vidět graf vývoje ceny daného předmětu. Pokud tedy chcete vědět, kdy se vyplatí investovat, nebo se předmětů zbavit, budete se s tímto toolem hodně kamarádit.

QoL featury

Stejně jako TradeMacro i PoE Overlay umožňuje scrolovat skrz stash tabky pomocí ctrl+kolečko. Zvládá i otevírat wiki, PoE DB anebo třeba teleporty do hideoutu, prostě vše, co byste chtěli od takového toolu.

Mapy

Pamatujete si, kdy jste naposledy umřeli v mapě kvůli reflektu, protože jste ho v té směsi módů neviděli? S PoE Overlay už se vám to nestane!

Analýza mapy

Tool přináší takzvanou analýzu map, která vám po stisknutí klávesové zkratky ukáže základní informace o mapě.

Uvidíte tak, jak náročný vás čeká boss, jak složitý je layout mapy, které karty nebo předměty vám zde můžou padnout a v neposlední řadě vám zvýrazní nebezpečné módy, které si sami nastavíte.

V defaultním nastavení jsou tam snad veškeré módy, které by mohli způsobovat problémy (reflect, temporal chains, no leech, no regeneration).

Jak to všechno nainstalovat a nastavit?

  1. Stáhněte si nejaktuálnější verzi aplikace (vždy bude navrchu) z oficiálního GitHubu. Verze poe-overlay-Setup-X.X.XX.exe (na obrázku označena šipkou) se bude vždy aktualizovat sama.
  2. Spusťte a je hotovo

Nastavení aplikace pak otevřete pomocí F7 kde si na jednotlivých kartách můžete nastavit klávesové zkratky tak, jak vám budou vyhovovat.

Nastavení overlay

Na co se můžeme těšit do budoucna?

V první řadě se pracuje na tom, aby byla aplikace spustitelná i na Linuxu. Později se pak můžeme dočkat i implementace obchodovacích featur jako je posílání zpráv nebo celého trade UI.

Jak to bude vypadat si zatím nedovedeme představit, ale pokud máte nějaké nápady, sdílejte je s vývojáři na jejich GitHubu.

Pokud se vám tool líbí, nebo chcete poradit, neváhejte a pište do komentářů!

6
Komentujte

avatar

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
kaharin
Člen

Opravte si Zbijáka prosím .
Jinak super článek !
Díkes !

DJKiller
Admin

Opraveno! Ale Zbiják byl taky fajn 😀

fifablcz
Host
fifablcz

Vypada to dobre. Dik za info. Doufam, ze to bude ukazovat vyssi ceny, za ktere se to bude i prodavat 🙂

Boris
Host
Boris

mužu se zeptat ten overlay je good ale nevím proč mi vyskakuje vyhledávání itemu do windows nevíte co s tím thx za info

Zorro
Host
Zorro

Pouzil som v hre ctrl+d aby mi ohodnotilo predmet a nic. Pouzivam Steam verziu PoE, moze byt chyba v tom?