Přichází nová éra MTX?

Path of Exile je relativně známé svými kosmetickými mikrotransakcemi, ne všechny by se ovšem daly pokládat za opravdu povedené. Přichází nicméně éra opravdu extrémně dobře vypadajících mikrotransakcí?

Nové Supporter packy

Úplně první várku mikrotransakcí, které nějak interagují s ostatními elementy hry, jsme mohli ochutnat v prvním Kirac’s Vault Passu. S oznámením nové expanze Sentinel jsme nicméně zjistili, že to byla opravdu teprve ochutnávka a zřejmě test GGG, jak na takové MTX hráči budou reagovat.

Na samotné mikrotransakce jsme zareagovali skvěle, i když cena Vault Passu byla relativně sporná – není tak divu, že GGG tímto směrem při vytváření dalších kosmetických věcí pokračuje. Nové Supporter packy spojené s ligou Sentinel jsou přesně tím, co od MTX chceme. Vypadají skvěle, interagují s vaší postavou (kill counter, použití flašky, zóna kde jste apod.) a ještě k tomu jsou cenově velice výhodné! Minimálně oproti zmíněnému Vault Passu.

Reaper Series Supporter Packy

Chtěli jste mít ve hře někdy killcounter? Kromě nově přidaného chat příkazu /kills si můžete jeden vizuální pořídit právě koupí Reaper Supporter packu za 30 USD . Cloak postupně bude měnit svůj vizuál podle toho, kolik monster vaše postava pobila. Skin na opasek pro změnu způsobí, že při každém použití flašky se na vás přilepí poněkud nechutný hmyz.

Reaper Supporter ($30 USD)

Savage Reaper Supporter ($60 USD)

Přihoďte dalších 30 USD na Savage Reaper a dostanete celý Hideout, ve kterém můžete přepínat barvy pochodní. Portál efekt, který mění vizuál podle toho do jaké lokace portál vede a Medi-drone peta. Pet do vás vyšle léčivý paprsek (pouze kosmetický) kdykoliv použijete life flašku.

Sanguine Reaper Supporter ($90 USD)

Poslední verzí Reaper Supporter packu je Sanguine za 90 USD – kromě výše zmíněného dostanete navíc skin na ring, který spouští efekt výše kdykoliv critnete se spellem a Reapera, který se objeví pokaždé když zabijete raritní či unikátní monstrum.

Arcanist Series Supporter Packy

Druhý ze série Sentinel Supporter Packů nese název Arcanist a Reaper Packům se při nejmenším vyrovná. První pack za 30 USD vám dá cloak, který reaguje na to, kolik má vaše postava resistů a to jak délkou, tak silou efektu – pro každý ele resist zvlášť. K již super cloaku dostanete ještě efekt na prsten, který kromě zajímavé záře u ruky skrývá “menší” překvapení – naprosto naboostěný efekt při level-up.

Arcanist Supporter ($30 USD)

Esteemed Arcanist Supporter ($60 USD)

O třídu lepší Arcanist pack za 60 USD nám, stejně jako Reaper, nabídne celý Hideout a naprosto famózní Map Device skin. V Hideoutu budeme moci přepínat denní dobu a Map Device se bude rozvíjet dle tieru mapy, kterou budete otevírat. Kromě toho dostaneme i Shavronne’s Tome, díky kterému se při každé identifikaci itemu objeví kolem vás efekt explodující knihy známý právě od bosse Shavronne.

Grand Arcanist Supporter ($90 USD)

Poslední Arcanist Series Pack nám dá efekt na Quicksilver flašku a velice zajímavý vizuální efekt, když dáme mobům stun.

Kirac’s Vault Pass

Jak již jsme zmínili, první Kirac’s Vault Pass byl komunitou přijat poměrně rozpolceně. Ano, mikrotransakce byly skvělé, ale cena se spousta lidem nelíbila. Pokud by se ale Vault Pass neprodával, GGG by nemělo důvod vytvořit další, že? Zájem ze strany hráčů tedy byl a GGG bude na tuto formu monetizace zřejmě sázet dál.

V Sentinel lize nás čeká druhý Season Pass, kde bude opět 8 MTX pro vybrané unikátní itemy. V době psaní článku zatím GGG neukázalo obsah celého Vaultu, ale na livestreamu jsme mohli zahlédnout a jistě identifikovat efekt pro dýku Arakaali’s Fang a Lion’s Roar flašku.


Který Supporter pack se líbí nejvíce vám a budete si pořizovat i Kirac’s Vault Pass? V redakci si myslíme, že nejlepší poměr cena / “výkon” rozhodně vyhrávají supporter packy za 60 USD a devadesátidolarové už za těch 30$ navíc skoro nestojí – máte to tak také?

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline komentáře
Zobrazit všechny komentáře
Mong

Co je proboha cenove vyhodnyho na plasti za 30e? Vzdyt je k sakru pulka ceny aaa hry! Ten efekt je sice zajimavej a skin se povedl, ale cena absolutne prestrelena..

Mong

Ok, tech 300 piontu vse meni, ale to v clanku zmineno nebylo a ja osobne s temihle packy zkusenosti nemam, pac se k POE vracim po letech…jsem se lekl, ze za tech 30usd je opravdu jen ten plast a pasek a jeste to tu nekdo velebi 🙂