Ritual challenges a jak na ně: 2. část

Je to již nějaký ten pátek, co jsme spustili náš první rituál. Většina hráčů již jistě dokončila své vysněné buildy a farmí currency na jakékoliv jiné věci, které chtějí vyzkoušet, nebo dodělává challenge. V takovém případě by se vám mohl hodit dnešní článek. Odkaz na první část návodu zde.

21. Complete The Maven’s Crucible       

K tomu, abyste se dostali do Maven’s Crucible, je třeba nechat Maven dohlížet na Vaše souboje s bossy a zároveň dropnout “mapu”, která vám otevře portál k souboji. Stačí tedy získat Mavenin Beacon a následně porážet bosse v jednotlivých regionech, dokud se Vám nenaplní boss bar. Pak lze použít danou mapu z regionu a vstoupit do arény.

Pro splnění této challange je třeba dokončit:

 • Základní Heist – tyto Heisty lze dropnout během vašich cest po mapách, nebo nákupem u Whakana

 • Grand Heist – Blueprinty pro Grand Heist lze také dropnout v mapách, ale šance je mnohem menší.

 • Unikátní Heist – Unikátní heisty lze získat pouze ze Smuggler’s Cache, nebo monster, které se spawnují v Heist lokacích.

 • Porazit The Twins – Tyto bosse můžeme potkat při dělání unikátního kontraktu Vengeful Contract. Je velmi důležité, abyste se snažili bosse zabít nastejno, protože jakmile jeden zemře, dostane druhý enrage a stane se z něj mega tank. Pro získání tohoto unikátního kontraktu je třeba splnit všechny úkoly pro Kurai.

Dosáhněte levelu 90. Nemělo by být těžké s jakýmkoliv buildem. Jen moc neumírejte 😉

Pro splnění této challange je třeba alokovat všech 10 atlas passive pointů ve všech regionech. Pro to je třeba nechat Maven dohlížet na vaše souboje s bossy a postupně jich porazit 3, 4 až 10 v Maven Crucible.

Dokončete 30 map s 8 módy. Pro získání 8 módů na mapě je třeba ji corruptnout. Pro dokončení mapy je pak třeba porazit jejího bosse. Nezapomeňte, že módy ze sextantů, scarabů či od Zany se do počtu 8 nepočítají.

Rituál má celkem 15 druhů totemů a každý představuje trochu jinou výzvu. Pro dokončení této challange splňte všechny. Na některé tipy rituálů však narazíte až v mapách. Bohužel jsou náhodně generované, tedy jediné řešení této challange je běhat mapy a mít štěstí.

 • Porazit bosse v Delvu – V Delvu můžeme narazit na 3 druhy bossů. Ahuatotli, the Blind, který se spawnuje od hloubky 22, Kurgal, the Blackblooded od hloubky 51 a Aul, the Crystal King od hloubky 150. Všichni tito bossové jsou poměrně nároční, a proto je třeba na ně mít obstojný build.

 • Porazit Mastermind – Mastermind je finální boss ligy Syndicate. Dostaneme se k němu tak, že budeme plenit hideouty jednotlivých frakcí a získávat inteligence na Mastermind. Ve chvíli, kdy bude dosaženo 100% se nám otevře encounter.

 • Dokončit Domain of Timeless Conflict – Ke splnění této challange je potřeba získat 2-4 kusy Timeless Emblémů a vložit je do map device, což spustí encounter Domain of Timeless Conflict. V případě, že nechcete Emblemy koupit (v době psaní článku jsou vážně levné), lze je nafarmit v Glennach Cairns díky map ascendancím.

 • Dokončit Simulacrum – Pro vytvoření Simulacra je potřeba sesbírat 300 kusů splinterů, které padají z mechaniky Delirium. Ať již budete čistit mapy s náhodným spawnem zrcadla, nebo používat Delirium orby na mapy, 300 lze s dobrým buildem a layoutem získat snadno.

Je třeba dokončit (porazit bosse) 15 z 18 unikátních map. Díky tomu, že v Ritual lize byl z tohoto seznamu odstraněn Hall of Grandmasters, je challange jednodušší na dokončení. Za nás bychom se pak vyhnuli mapám Doryani’s Machinarium, The Vinktar Square a Perandus Manor.

 • 150 Bonus Objectives – dokončete 150 map s bonusovým objektivem (magické pro T1-T5 mapy, rare pro T6-T10 mapy a corrupted rare pro T11+ mapy)

 • 150 Awakening Bonus Objectives dokončete mapy zatímco máte danou Awekening úroveň a tier mapy (lze najít v Atlase u popisku mapy)

Pro zobrazení, zdali máte splněn bonus, nebo awakening bonus, podržte Alt a ukažte na mapu.

Odemkňete všechny Atlas passive pointy ve všech regionech.

Pro dokončení této challange je třeba pochytat bosse z daných “setů” do Ritual Vesselu (tzn. Ritual musí být spawnutý u bosse) a pak je všechny najednou porazit. Je tedy potřeba mít otevřený 5 slotový Map Device a mít dobrý build, který zvládne porazit 4 endgame bosse v malé aréně najednou.

 • Set 1

Guardian of the Phoenix – Tier16 Forge of the Phoenix Map

Mephod, the Earth Scorcher– Tier15 Summit Map (Haewark Hamlet)

Kitava, The Destroyer – Tier15 Lava Lake Map (Lex Proxima)

The Infernal King – Tier14 Caldera Map (Haewark Hamlet)

 • Set 2   

Guardian of the Hydra – Tier16 Lair of the Hydra Map

Nassar, Lion of the Seas – Tier3 Reef Map (Lex Proxima)

Ambrius, Legion Slayer – Tier14 Colosseum Map (New Vastir)

Varhesh,Shimmering Aberration – Tier15 Terrace Map (Haewark Hamlet)

 • Set 3

Guardian of the Minotaur – Tier16 Maze of the Minotaur Map

Stone of the Currents – Tier2 Wharf Map (Tirn’s End)

Gisale, Thought Thief – Tier10 Scriptorium Map (Glennach Cairns)

Shock and Horror – Tier9 Mineral Pools Map (Valdo’s Rest)

 • Set 4

Guardian of the Chimera – Tier16 Pit of the Chimera Map

Penitentiary Incarcerator – Tier9 Dungeon Map (Lex Ejoris)

The Brittle Emperor – Tier4 Wasteland Map (Glennach Cairns)

Stalker of the Endless Dunes – Tier12 Dig Map (Lex Ejoris)

 • Set 5

Gorulis, Will-Thief – Tier2 Infested Valley Map (Glennach Cairns)

Armala, the Widow – Tier2 Sunken City Map (Glennach Cairns)

Visceris – Tier3 Overgrown Ruin Map (Lex Proxima)

Queen of the Great Tangle – Tier1 Jungle Valley Map (Lex Proxima)

 • Complete 20 Blighted Maps – Tyto mapy padají pouze z Blight encounterů v mapách a také jako odměny z Rituálů. Skvělý návod, jak tyto mapy dokončit zde.  Nezapomeňte na to, že můžete využít atlass passive pointy v Lira Arthain ke zvětšení šance na drop blighted map.

 • Reach 250 Delve Depth – Nic náročného. Běhejte mapy, spamujte Nika a scaraby a kopejte v dole.

 • Complete 15 Syndicate Safehouses – Nejjednodušší způsob, jak dokončit tuto challange, je využít atlas passive pointy ve Valdo’s Rest nebo Haewark Hamlet, díky čemuž zrychlíte proces získávání inteligence daných Syndicátů.

 • Defeat 10 Metamorphs in Tane’s Laboratory – K tomu, abyste mohli uvařit Metamorpha u Tana v laboratoři potřebujete speciální orgány. Ty můžete získat z Metamorphů v mapách (musíte mít plný zelený bar a jeden unikátní orgán).

Nejenom regiony, ale i celý atlas má svůj speciální strom. Ten je možno otevřít tak, že dokončíte jeden ze speciálních Maven’s Invitation. Ten má náhodný drop, nebo lze koupit na trade. Zároveň je potřeba, aby Vás Maven viděla při boji s těmito bossy, jinak nebudete moci mapu otevřít.

K Maven se dostanete tak, že získáte 10 Crescent Splinter, které padají po úspěšném splnění boje v Maven’s Invitation.

Návod od různých streamerů / youtuberů zde: Grimro/Zizaran/Eliteish Academy

 • Defeat the bosses of Foundry Map within three seconds of one another and without being hit by Corpse Rain – T15 Foundry Map – Na 50% začnou ze stropu padat mrtvoly, které se následně oživí a začnou pomáhat bossovi. Vaším úkolem je nenechat se trefit těmito padajícími mrtvolami a zároveň zabít bosse v 3 sekundovém oknu od sebe. Ideální způsob tedy bude spustit tuto mapu bez módů a rychle bosse porazit.

 

 • Kill the bosses of Bramble Valley Map without being hit by Melur Thornmaul’s Slam, Orvi Acidbeak’s Shrill Screech and Elida Blisterclaw’s Vine Spikes – T15 Bramble Vallery Map – Jedná se o bosse z Harvest ligy a je třeba vyhnout se mechanikám:

  • Melur Thornmaul’s Slam Tzv. medvědí úder, poznáte ho tak, že si medvěd stoupne na zadní nohy a začne řvát. V tu chvíli musíte utéci co nejdál to půjde.

  • Orvi Acidbeak’s Shrill Screech – Tento útok vypadá jako sonické vlny, které zpomalují vaší postavu a tišší hru. Nejlepší způsob, jak se tomuto vyhnout, je být stále v pohybu a poslouchat, kdy boss začne “křičet”, chvíli potom totiž použije tento skill.

  • Elida Blisterclaw’s Vine Spikes – Při tomto útoku začne boss běhat dokolečka a za sebou vytvářet dráhu “kořenů”. Všichni, co jsou pak uprostřed tohoto kruhu jsou zpomalení a obdrží poškození z výbuchu těchto kořenů. Stačí se tedy jen dostat co nejrychleji z tohoto kruhu a jste v bezpečí.

 

 • Kill Burtok, Conjurer of Bones in Necropolis Map while you are affected by Bone Roil and he is Bleeding – Tento boss vyvolává skill Bone Prison. Vypadá jako kruh z kostí, který vás uzavře uvnitř. V tuto chvíli pak musíte porazit bosse, zatímco má bleeding. Toho můžete dosáhnout buď tak, že použijete Farrul’s Pounce, nebo si jako sekundární zbraň vezmete třeba luk a skill Puncture, který aplikuje bleeding.

 

 • Kill Doedre the Defiler in Sepulchre Map while you have five stacks of Doedre’s Suffering, Torment and Withering – Každý z “kamenů” na obrázku dává jistý debuff, který se stackuje. Vaším úkolem je nechat nastackovat 5 debuffů od každého kamene a pak porazit bosse. Nejlepší taktikou tak bude bosse sundat na pár procent HP, oběhnout pár koleček v aréně, čímž dostanete debuffy a bosse pak na pár ran porazit.

Poražte 1250 map bossů, zatímco Vás sleduje Maven.

K dosažení této challange lze využít map, které mají více bossů, jako jsou Arena, Bramble Valley, City Square, Canyon, Precint nebo Promenade. Dále nezapomeňte na to, že lze narolovat mód, který zdvojí bosse na mapě a také existuje proroctví Deadly Twins.

Pro splnění této challange je třeba zasocketovat všechny tři druhy watchstone do všech regionů.

Tyto watchstony lze nakupovat na trade a dokonce si je lze i za jistý poplatek půjčit na discordu TFT.

 • Defeat The Maven without allowing more than 16 Volatile Orbs to be active at once

Chcete-li splnit tuto výzvu, musíte se vyhnout tomu, aby Maven dvakrát použila skill který spawnuje Volatile Orby, což znamená, že vaše postava musí mít obrovský damage, aby Maven rychle dostala do další fáze.

 • Defeat The Maven while there are at least 12 Gravity Wells active

Chcete-li splnit tuto challange, musíte nechat Nuclea (mozek) vystřelit své projektily 4krát před poslední fází. Tyto Gravity Wells jsou velmi podobné Shaperovo Orbům.

 • Defeat The Maven without failing her Memory Game

Oblíbená část všech lidí s Alzheimerem :). Mimochodem, není to žádná unikátka. Pro splnění této challange je třeba během souboje s Maven projít každou memory game bez chyby. Čím větší damage vaše postava má, tím méně memory games bude.

 • Defeat The Maven without being hit by her Coil Beams

V poslední fázi souboje Nucleus (mozek) vysílá 5 laserových paprsků, kterým je potřeba se vyhnout.

Stejně jako v předchozím případě i tady lze zvolit jednodušší cestu a nechat si pomoct od zkušenějších hráčů tím, že je poprosíte o pomoc. V odkazech jsou pak videa s návody, jak na dané bosse. Pro splnění je pak třeba porazit 4 z 6.

Pro splnění této challange “stačí” splnit 4 z 6 challanges.

 • Level 100 – nejlepší návod je mít build, který neumírá a baví vás. Level 100 je neuvěřitelný grind a pokud zemřete, přijdete o 10% zkušeností (neli o postavu), čímž ztrácíte nejenom čas, ale i sanitu ;).

 • Kill Izaro in the Eternal Labyrinth x100 – Tip pro splnění této challange je dělat upgradované verze labyrintu. Počítají se totiž 2x!

 • Complete Grand Heists x25 – Dokončete 25 Grand Heistů, jednoduché a skvělé.

 • Harvest the Heart of the Grove x15 – jediný probém této challange je RNG spawnu encounteru. Lze využít atlasu passive pointů v Lex Proxima pro zvětšení šanci na spawn. Ukázka encounteru zde.

 • Use Blood-filled Vessels with Maps and successfully complete all Rituals in the area x50 – 50 není tolik, stačí běhat spoustu Rituálů, případně Vessels kupovat na trade.

 • Defeat The Maven x40

Jaké máte názory na tyto ligové challange a už se Vám podařilo získat některé z odměn? Pochlubte se s nimi v komentářích.