Stará PoE Wiki je zpět?

Není tomu tak dlouho, co naší oblíbenou Path of Exile Wiki spolkl Fandom a od té chvíle šlo vše z kopce. Komunita však nezahálela a máme tu náhradu v podobě staré dobré Wiki, na kterou jsme všichni zvyklí.

Problémy s .fandom wiki

Přesunu pod doménu fandom si všimli zřejmě snad všichni PoE hráči, kteří jsou do hry trochu více zapálení. Wiki je totiž v této hře nepostradatelnou studnicí informací, kterou využívají jak nováčci, tak dlouholetí hráči.

Změna nicméně nebyla jen jednoduchým přesunem pod jinou doménu (kéžby tomu tak bylo), ale s přesunem přišla i změna designu, horší vyhledávání a absence aktualizací.

S designem by se člověk nějak popral, ale to, že se na nové wiki vážně špatně vyhledávalo a především to, že najednou přestala být aktualizovaná a jsou na ní informace staré přes půl roku – to už většina hráčů nepřekousla. Nehledě na přehršel reklam a otravných bannerů vedoucí na další fandom domény.

Jak PoE komunita vzala věci do vlastních rukou

Netrvalo to dlouho a na /r/pathofexile/ subredditu se začaly objevovat tuny příspěvků, které byly extrémně negativní vůči nové wiki – nelíbilo se to prostě nikomu. Mezi těmito příspěvky se však začaly objevovat příspěvky typu “hej, tak vytvoříme starou wiki znovu, ne?”

Opět to netrvalo dlouho a začala se pomalu ale jistě na svět dostávat staro-nová PoE wiki. Lidé za touto novou wiki prakticky vzali snapshot staré wikiny před přesunem na fandom a na tomto základě začali pracovat.

Vítejte na poewiki.net

V tuto chvíli si dovolíme říct, že nová wiki nacházející se na https://www.poewiki.net/ je již v dost použitelném stavu a doporučujeme si ji přidat do záložek ve vašem prohlížeči! Pro porovnání s fandom wiki se třeba podívejte na stránku o Forbidden Rite skillu přidaném v 3.15.

Zde najdete info o Forbidden Rite na Fandom wiki

No a zde na nové poewiki.net – rozdíl, co? 🙂


Jaký je váš osobní názor na Fandom Wiki a líbí se vám více než nový projekt poewiki.net?

Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments