Teaser nové ligy, Atlasu ?!

Než dojde k oznámení nové ligy, ještě si nějakou chvíli počkáme. Bex sama potvrdila, že 7. ledna dojde formou livestreamu k samotnému odhalení (zdroj).

Přesto již GGG začalo novou ligu pomaličku představovat. A v hráčích to jak jinak, než budí velké spekulace. O čem by liga mohla být? Na to se podíváme v dnešním článku!

Good Tidings, Nomad.

15. prosince se na oficiálních stránkách PoE objevil tento obrázek. Na první přečtení se může zdát, že nemá vůbec žádnou přidanou hodnotu, ale opak je pravdou. Hráči po jeho přečtení začali okamžitě spekulovat o co by vlastně mohlo jít. Pojďme na to mrknout!

Hned první věta je ve své podstatě zajímavá. Good Tidings značí dobrou zprávu a Nomád označuje nás, hráče. Proč zrovna Nomád? Nomádí jsou známí tím, že cestují a v tomto případě by tak mohlo být referováno to, že my, jakožto hráči cestujeme (skáčeme mezi světy) skrze Atlas Světa. Což odkazuje i na to, že by v této lize mělo dojít k jeho mírnému reworku.

Rework Atlasu?!

Proč mírnému? End-game content 3.13. totiž poběží paralelně s již existujícím příběhem, můžeme se tak těšit spíš na rozšíření, či na nějaký úvod do nové dějové linky?

Napovědět by nám mohl i nový teaser, který byl nedávno zveřejňen. Přestože má jen přibližně 15 vteřin contentu, můžeme v něm najít spoustu informací.

Atlas Ascendancy?

Nejzajímavější část celého teaseru je ale rozhodně tento obrázek. Můžeme zde vidět jednotlivé ligové mechaniky a jakýsi strom, který je všechny spojuje. Rozhodně by to mohlo znamenat jakýsi rework mechanik a jejich spouštění. Pravděpodobně se tak zbavíme nudného 10% pravidla pro spawn mechaniky. Což je rozhodně skvělý krok kupředu. Představa, že si budeme moci vybírat mechaniku, která se spawne na mapě, je prostě úžasná!

Další indicie k reworku ligových mechanik mohou být i nové Core packy, které jsou právě inspirovány danými mechanikami.

Kdo pak pozorně sledoval video, mohl si všimnout i map bossů v úvodní části. Jsou tam zavření v bublinách a s největší pravděpodobností se tam objeví ve chvíli, kdy je porazíte. Co se stane, až tam budou všichni bossové? To zatím nevíme, ale nejspíše se otevře nějaký další boss, nová mapa, nebo něco, co nás rozhodně překvapí.

Simple messenger

Zpět ale k dopisu, který jsme referovali na začátku článku.

V prvním odstavci je psáno o great darkness a great distance. Což by nás mohlo odkazovat na Eldera, nebo možná Harbingery, kteří mohou být považováni za vetřelce cestující z daleka?

Echoing silence

Ticho odrážející se od toho, co tu kdysi lovilo… druhý odstavec pak rozhodně odakzuje ne Eldera. Mohl někdo nahradit Eldera jako boha Harbingerů?

She approaches

Teď asi k té nejzajímavější části celého dopisu. Raduj se, Nomáde, protože ona se vrací…

Kdo bude ona? Může to být samotná Kalandra? Nebo někdo jiný, kdo zaujme prázdné místo po Elderovi?

Harbinger

V článku byli několirát zmínění Harbingers. Proč? Odpovědí je toto video. V jednoduchosti vypráví o tom, že Harbingery se vždy báli conquerorů a Siruse a díky tomu, že jsme je všechny porazili, se teď mohou vrátit. Nebo tomu minimálně nasvědčuje to, co jsme do teď viděli.

Můžeme se tak těšit na Harbingers 2.0.? Co myslíte vy? Napište své teorie a pojďme rozvinout další diskuzi.

 

 

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments