Ultimátní banhammer udeřil!

Je to více již nějaká ta chvíle od vydání nové ligy Ultimatum. Měli jsme dostatek času na to si hru užít a být svědky všemožných šíleností a banů. Dnes se na tyto příhody tak společně podíváme.

Jak nešel start ligy

Start ligy nevyšel tak, jak jsme si mnozí z nás přáli. O dlouhých frontách a nekonečném čekání na zábavu jsme již psali v předchozím článku. Dnes se tak podíváme na to, co se stalo potom, kdy se servery začaly z části probírat k životu.

Bugy, chyby a exploiteři

Na každý start ligy se váže hned několik bugů, kterých si hráči dřív nebo později všimnou. Popravdě je skoro nemožné se těmto problémům vyhnout a zabránit jim dopředu, a proto je několik prvních dní po spuštění ligy pro GGG nejkomplikovanějším obdobím ligy.

Když se ale objeví chyba, která umožňuje využívání problému hry k “obohacení” hráčů, je to problém. A přesně to se stalo v Ultimatu.

Survival encounter v nové ligové mechanice totiž neměl strop lootu a zkušeností, které z tohoto eventu bylo možno získat. Toho si všimla hned pěkná skupinka hráčů a pro svůj prospěch začala této chyby využívat.

Jak takové loot exploze vypadjí? Podívejte se na video.

Ani streameři se banům nevyhnuli

Celkově, dle oficiálního vyjádření dostalo ban 20 uživatelů a do konce ligy si tak nezahrají. Navíc budou jejich postavy voidnuté, tzn. že se nepřenesou do parent ligy.

Znáte streamera Empyriangaming? I on je jeden z těch, které zasáhl banhammer a do konce ligy si již nezahrají. Tedy nezahrají… Jejich account dostal ban, ale GGG jim nezakázalo si založit nový účet a hrát na něm, či vytvářet pro hru content. Znamená to tedy, že trest možná není takový, jaký by si zasloužili. Nicméně je fér, že i streameři, kteří chybu exploitovali byli potrestáni.


Jak to vidíte vy? Myslíte si, že je správné, že GGG zabanovalo uživatele za využívání chyby pro své vlastní obohacení?