Užitečné odkazy

Chybí vám tu odkaz na nějakou stránku, program, streamera, návod nebo třeba váš oblíbený PoE Discord? Napište nám na našem komunitním Discordu!

Lootfiltery

Lootfiltery jsou, jak již název napovídá, filtry, které vám pomohou rozdělit loot na věci, které brát rozhodně chcete a skrýt věci, které brát rozhodně nechcete. Komunita Path of Exile již vytvořila obrovské množství lootfilterů a každý má něco do sebe – liší se od sebe stylem a barevností, zvuky a “striktností” – tedy tím, co lootfilter skrývá a co nechává ukázané.

Programy pro editaci lootfilterů
Filterblade

Filterblade (https://www.filterblade.xyz/) je asi nejznámější online program pro editaci vašeho lootfilteru – stojí za ním dnes již legendární tvůrce filtrů Neversink, jehož variace lootfilterů GGG přidává i rovnou do hry. Kromě toho, že vám web umožní nakonfigurovat a stáhnout jednotlivé styly lootfilteru přímo od Neversinka, vám také umožní lootfilter na jeho webu od základu předělat a poté si ho stáhnout.

Pokud jste v editaci lootfilterů nováčci a Filterblade uvidíte poprvé v životě, ale zároveň zvládnete alespoň základní angličtinu, určitě mrkněte na Youtube kanál Neversinka, kde má různé návody, jak Filterblade používat.

Filterblast

Filterblast (http://filterblast.oversoul.xyz/) je dalším online programem pro editaci filtrů. Není tak obsáhlý jako Filterblade, co se možností editace týče, ale nabídne vám lootfiltery od několika různých tvůrců.

Editaci filteru ve Filterblast poté musíte dělat “ručně” klasickým přepisováním po zakšrtnutí “advanced mode”. Výsledky si můžete kontrolovat přímo v prohlížeči, jelikož vám Filterblast ukáže, jak budou dropnuté věci na zemi vypadat.

Filtration

Filtration (https://github.com/ben-wallis/Filtration) byl jedním z úplně prvních programů pro editaci lootfilterů. Dá vám obrovskou svobodu v editaci lootfilterů, ale neukáže vám jak budou vypadat “hromady lootu najednou”, takže nemusí být ze začátku tak intuitivní jako například Filterblade.

Filtration bylo dlouhou dobu bez aktualizací a pro poslední ligy tedy program víceméně nefungoval – to se s příchodem Delve ale změnilo a tento dříve velice oblíbený program znovu nabírá na popularitě.

Důležité je upozornit, že Filtration vám “nezkousne” filtry, které v sobě mají citace, jednotlivé věci rozdělené “do bloků” a nebo mají v sobě přidané různé argumenty (víceméně vše, co má třeba klasický Neversink filter) – pokud chcete upravovat filter na základě Neversinka, doporučujeme využít Filterblade, nebo starý dobrý Notepad.

Jednotlivé další filtery a Soundpacky
Lootfilter od Rimtecha

Rimtech je jeden z českých streamerů Path of Exile, jestli jsi se někdy objevil/a na jeho streamu a zalíbil se ti jeho lootfilter, najdeš ho zde. Odkaz je aktualizován pro verzi 3.10, ale pro nejaktuálnější verzi se můžeš vždy stavit k němu na stream a použít v chatu příkaz “!filter”.

Soundpack a filter od DJKiller

Tento soundpack je založený na TTS (Text-To-Speech) a obsahuje zvuky pro většinu orbů, jsou zde rozdělené zvuky pro Tier 1, Tier 2 karty a unikátní itemy a další věci.
Filter samotný je založen na filteru od Neversinka a je jednoduše upravitelný ve Filterblade (stačí do Filterblade nahrát save file).
Instalace je stejná jako u všech ostatních filterů – stačí celý obsah ZIPka rozbalit do Dokumenty/My Games/Path of Exile. Zvuky můžete samozřejmě použít i pro ostatní filtery, jen bude třeba je pro to nakonfigurovat.
Pokud vás napadnou jakékoliv změny, co se zvuků týče, dejte mi vědět zde na fóru v topicu pro tento Soundpack

Filtry a zvuky od dalších tvůrců?

Vytváříš filtry, nebo zvuky pro filtry a chceš se o ně podělit? Udělej příspěvek na našem fóru a případně nám dej vědět, ať filtr zařadíme i na tuto stránku!