Web oficiálně spuštěn!

No a je to tady!

Po dlouhých přípravách v naprostém tichu spouštíme komunitní web pro Path of Exile!

 

O čem web bude?

Primární cíl webu bude “oživit” českou a slovenskou komunitu hry Path of Exile – vytvořit tedy místo, kam hráči PoE jako my, budou rádi chodit, budou si mít kde “pokecat” o novinkách a to především ve svém rodném jazyku.

Budeme se také snažit podporovat tvůrce obsahu – ať už půjde o YouTubery a streamery PoE, vášnivé tvůrce buildů, či “kutily”, kteří semtam vytvoří nějaký šikovný program či makro (vše v rámci ToS ovšem 😉 )

Na co se tedy můžete těšit?

V tuto chvíli je web ve fázi “Jsem funkční, ale chybí mi obsah” – to se samozřejmě budeme snažit ihned napravit!

Co vás tedy čeká?

Články

Co se článků týče, těšit se můžete na překlad, či srozumitelný “výcuc” oficiálních novinek, články o zajímavostech ze světa Path of Exile, nebo články, kde budou různé tipy a triky.

Jeden takový “testovací” článek na webu již najdete. Nyní máme ohlášenou novou ligu, takže se těšte na pravidelné dávky nových článků* plných informací.

*Samozřejmě, jelikož je web primárně volnočasovou aktivitou, upřímně… nečekejte, že budete mít článek do půl hodiny po oznámení na oficiálních stránkách či redditu :D. Sice píšeme vždy “my”, ale prozatím jde spíše o takovou One Man Show. Vždy se ale pokusím(e) být co nejaktuálnější

Fórum

Tato část bude víceméně, popravdě, především na vás, na komunitě – pokusíme se vám ale zařídit příjemné zázemí v podobě fóra, kde bude možné diskutovat o hře, sdílet vědomosti, či vytvářet build guidy.

Berte, prosíme, na vědomí, že web je “jednoduchý” WordPress s prozatímní obyčejnou implementací bbpressu, což není naprosto nejideálnější řešení fóra, ale ze začátku je to řešení, které by mělo stačit.

Užitečné odkazy

Jak jste si mohli všimnout, jedna z položek menu jsou “užitečné odkazy” – sem se vám budeme pokoušet dávat vždy aktuální linky na důležité webové stránky točící se kolem PoE;  K programům, které vám zpříjemní hraní a tak dále.

V průběhu času vám ke každé věci, která bude v “užitečných odkazech” uděláme také jednotlivé články s tím, jak dané programy fungují, k čemu jsou dobré a nebo využít některé PoE weby na úplné maximum.

Rychlovky na FB

Jak již jsme zmínili výše, být 100% aktuální, co se článků týče, minimálně teď ze začátku nebude možné. Pokusíme se vám to ale vynahradit “rychlovkama”, které najdete u nás na Facebookové stránce Exiles.cz.

Budoucnost – ať už blízká, či daleká

Skončit pouze u článků by byla nuda, nemyslíte? Ambice máme o krapet větší, ale bude to chtít čas i prostředky.

Co víc tedy ještě plánujeme do budoucna?

YouTube kanál

Uvědomujeme si, že na psané tipy a triky dneska spousta lidí nemá čas, a že daleko pohodlnější je pustit si video.Stejně tak u novinek – především u patch notes.

No vážně – kolikrát se vám stalo, že když jste otevřeli patch notes nové ligy, málem jste spadli ze židle a opravdu jste neměli chuť číst ty tisíce slov. Nebojte, známe to a do budoucna se pokusíme číst patch notes za vás, abyste vy nemuseli.

Wiki

Dobře, zde mluvíme opravdu o daleké budoucnosti, ale jeden z úplně původních plánů, proč rozhýbat web, byla možnost implementace path of exile wiki – hezky v češtině.

Path of Exile dokáže být extrémně komplexní, pokud jde o některé herní mechanismy a bez wiki se člověk občas prostě neobejde. Horší jsou chvíle, kdy se zabředává do opravdu komplexních věcí a angličtina naprosto běžného hráče na to již nemusí stačit. Nehledě na to, že ne každý umí anglicky tak, aby si přečetl esej o tom, jak funguje třeba DMG konverze.

Pokusit se o češtinu do PoE

Jestli se vám zdá předchozí věc málo reálná, hleďte! Máme pro vás ještě méně reálný cíl, ale vězte, že je to jeden z cílů, kterých chceme docílit (slibuji, že je to poslední variace slova “cíl” v tomto článku). Neříkáme, že přímo my, zodpovědní za web se pustíme do překladu, ale pokud se nám podaří rozhýbat CZ/SK komunitu, můžeme za to minimálně lobovat a zkusit rozmlouvat s vývojáři hlasem celé komunity.


Tak jo, dost už povídání, máme tu informace o nové lize, ze kterých je třeba pro vás udělat “výcuc” a připravit další článek!

// Věřím, že se vám nápad s komunitním webem zalíbí a pořádně to tu rozhýbeme – začít můžete třeba přidáním pár komentářů! 🙂

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline komentáře
Zobrazit všechny komentáře
Rimtech00

Česky WEB HYPEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE !!!! 😀 😀 😀 🙂

BEERsom (Dočky)

HAJP HAJP 😀

Gandi

Dobra prace 🙂

CyLexXx

Stále to tady žije?