Zachrání nový patch PoE?

Neuběhl ani týden ligy a GGG už do nás hráčů hustí, jaké změny nás v Expedici čekají. Myslíme, že na některé je příliš brzy, jiné však oceníme!

Herní základna

Jak jistě většina očekávala, obrovské změny, které s sebou přinesl patch 3.15. a jeho negativní ohlas, nezapůsobil na jistou část hráčů. Díky čemuž se tak na Expedici vydalo průměrně o 23% méně hráčů, než je poslední hráčský rekord.

To je jistě znamením toho, že hra se vydává směrem, který se některým hráčům nemusí líbit a možná impuls k tomu s tím něco dělat. Je to však potřeba? PoE vždy bylo těžkou hrou a GGG si tuto filozofii drží, nehodlá tak dávat ručičku hráčům, kteří by ji potřebovali.

Opravné patche

Do dnešního dne bylo vydáno několik hotfixů, které opravili určité aspekty hry, které způsobovali její nestabilitu a jiné bugy. Jejich celý seznam najdete v tomto článku.

Co náš čeká a nemine?

GGG na základě zpětné vazby debatuje nad jistými změnami, které byly zavedeny s patchem 3.15. a vypadá to, že se máme na co těšit.

Buff-patch 3.15.0D

GGG si uvědomilo, že nekteré věci prostě přepísklo, a tak již dnes 28.07. do hry dorazil vyložený buff-patch a rozhodně spoustě hráčům vykouzlil úsměv na rtech.

Mana cost multiplier

Největší strašák celé ligy! Flame dash za 50 many! GGG uznává, že multipliery trochu přestřelili, a tak posledním patchem dostala support gemů o 10% menší cost multiplier. Nemůžeme však očekávat, že se dostaneme na původní úroveň, na kterou jsme byli zvyklý z předchozích patchů.

V praxi to ale znamená, že Absolution, které stálo na 6L ještě včera 161 Many za cast, dnes již stojí jen 111 – a to je sakra velký rozdíl. Nemluvě o skillech, které manu rezervují. Nyní by již spousta buildů mohla být zase hratelná.

Ailment a Curse imunita

Imunita na ailmenty po použití flašky se zvedla z 1 sekundy na 4. Sláva! Tato změna pořád zanechává reakční gameplay, který byl pro změnu zamýšlen a zároveň přidává prvek původní ochrany před ailmenty.

Staunching flaška nyní dává imunitu na corrupted blood, pokud corrupted blood odstranila – a to taktéž po dobu 4 vteřin. To samé platí pro Bleed. Hurá, již nebudeme zbytečně umírat na corrupting blood moby bez možnosti se bránit.

No a možná největší překvapení je Arctic Armour, který nyní dává imunitu na Freeze – což vlastně dává smysl.

Goatmen

Už jste zažili, jak šílení jsou goatmeni? Dost. GGG bude nerflo sílu jejich Leap Slamů a Molten Shellů.

Co nás čeká dál?

Většinu věcí, které GGG zmiňovalo již implenetovali velice rychle v daném patchi – holt relativně extrémně rychlý drop počtu hráčů je nenechal chladnými a asi se není čemu divit. Plánují však ještě dále trochu poladit ligovou mechaniku, respektive artefakty pro obnovení nabízených předmětů.

Refresh currency

Refresh currency pro jednotlivé vendory a jejich droprate není nějak extra velký a může tak velmi omezovat možnost experimentovat s ligovou mechanikou. GGG uvažuje nad normalizací dropu pro všechny vendory na úroveň Gwennen, která má aktuálně 4x větší droprate, než všechny ostatní.


Jak se Vám zatím líbí Expedice do neznámých vod? Zkoušíte nějaké nové buildy, nebo hrajte osvědčenou klasiku? A co nové buffy – jste spokojeni?

Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments